بهترین روش درمان اختلال نعوظ مردان 2022

اختلال جنسی مردان

اختلال نعوظ و ناتوانی در برقراری رابطه جنسی و عدم ارضای شریک جنسی یکی از شایع ترین مشکلات بین زوجین می باشد.

بهترین درمان‌ها برای اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی مردان می‌تواند شامل درمان‌های طبیعی، مانند تغییر در رژیم غذایی و داروهای تجویز شده توسط پزشک باشد.

اختلال نعوظ زمانی رخ می دهد که فردی نتواند نعوظ داشته باشد یا نعوظ خود را حفظ کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2018، این وضعیت حدود یک سوم مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. نارسایی نعوظ در افرادی که:

شرایط سلامتی مانند دیابت یا فشار خون بالادارند.
در نخاع ، آلت تناسلی یا لگن  آسیب داشته باشید.
داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی یا داروهای فشار خون مصرف کنند.
اضطراب یا استرس و اضافه وزن داشته باشند درمان نعوظ به علت آن بستگی دارد. ممکن است شامل داروهای تجویزی خاص، دستگاه خلاء یا حتی جراحی باشد. اما تغییرات سبک زندگی و سایر درمان های طبیعی نیز می تواند به بهبود نعوظ کمک کند.

9 درمان طبیعی برای درمان اختلال نعوظ

درمان های طبیعی بسیاری برای مشکل نعوظ وجود دارد که می توانند شامل تغییرات سبک زندگی مانند اصلاح رژیم غذایی و ورزش کردن، و همچنین جستجوی سلامت روان یا مشاوره روابط باشند.

بهتر است قبل از شروع درمان جدید با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شناسایی علت زود انزالی شما کمک کنند و گزینه های درمانی موثر را، چه معمولی، طبیعی یا ترکیبی، توصیه کنند.

 رژیم غذایی

خوردن یک رژیم غذایی متعادل ممکن است به حفظ عملکرد جنسی کمک کند و خطر ابتلا به اختلال نعوظ را کاهش دهد.

مطالعه‌ای در سال 2020 نشان داد که مردانی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای یا رژیم غذایی با شاخص تغذیه سالم جایگزین 2010 را به شدت دنبال می‌کنند، خطر ابتلا به اختلالات جنسی  را کاهش می‌دهند. به ویژه، آنها گوشت قرمز یا فرآوری شده کمتری مصرف می کردند.

تحقیقات انجام شده در سال 2017 به طور مشابه نشان داد که مصرف بیشتر میوه ها، سبزیجات و فلاونوئیدها (ترکیبات موجود در محصولات، قهوه و سایر غذاها) خطر ابتلا به اختلال نعوظ را در مردان 18 تا 40 ساله کاهش می دهد.

این غذاها برای سلامت کلی شما مهم هستند، بنابراین کمک به حفظ یا بهبود عملکرد جنسی شما نیز یک برد-برد است.

 ورزش کنید

تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی ممکن است به محافظت در برابر و بهبود مشکل جنسی کمک کند. اگر چاقی، کم تحرکی یا بیماری قلبی عروقی، در کنار سایر شرایط،، ممکن است موثر باشد.

تحقیقات انجام شده در سال 2018 نشان داد که ورزش هوازی متوسط ​​تا شدید به مدت 40 دقیقه در روز، چهار بار در هفته به مدت 6 ماه به کاهش اختلال نعوظ کمک می کند. این شامل تمریناتی مانند:پیاده روی سریع
دوچرخه سواری
شنا کردن
اسکی کردن
فعالیت بدنی به بهبود سلامت رگ های خونی، کاهش استرس و افزایش سطح تستوسترون کمک می کند که همگی می توانند به شماکمک کنند.

خوب بخوابید

خواب برای سلامت کلی شما مهم است که هر شب به اندازه کافی بخوابید. خواب منظم نیز ممکن است  اختلالات شما را بهبود بخشد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که مردانی که در شیفت شب کار می‌کنند و کیفیت خواب بدتری را گزارش کرده‌اند، در معرض خطر اختلال نعوظ هستند.

تحقیقات سال 2019 همچنین نشان داد که افراد مبتلا به اختلال خواب در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اختلال نعوظ  هستند. تحقیقات دیگر منبع معتبر آپنه انسدادی خواب را با افزایش خطر مرتبط کرده است.

نداشتن خواب کافی می تواند سطح تستوسترون شما را کاهش دهد، کمبود خواب مداوم همچنین با شرایط مرتبط با اختلال نعوظ مانند دیابت و فشار خون بالا همراه است.

کاهش وزن

وزن ممکن است عامل دیگری  باشد.بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2020، مشکلات نعوظ به طور قابل توجهی در مردان چاق، دارای اضافه وزن یا کسانی که دور کمر بزرگ‌تری داشتند، شایع‌تر بود.

یک مطالعه کوچک در سال 2014 نشان داد که جراحی های  معده سلامت عروق خونی  نعوظ را در بین مردان چاق بهبود می بخشد. علاوه بر این، تحقیقات در سال 2017 به طور مشابه بهبودی در اختلال نعوظ  پس از جراحی چاقی پیدا کرد.

روان درمانی

در برخی موارد، مشکل نعوط ناشی از ترکیبی از مسائل فیزیکی و روانی است. اینها ممکن است شامل ترس از شکست، باورهای مذهبی، و آسیب های جنسی و غیره باشد.

به نوبه خود، عدم نعوظ  می تواند منجر به مشکلات سلامت روان اضافی، از جمله پریشانی عاطفی و کاهش عزت نفس شود، که پس از آن می تواند اختلال نعوظ را بیشتر بدتر کند. درمان ممکن است به رفع این مسائل برای بهبود و تقویت نعوظ کمک کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2021، مداخلات روانشناختی مانند درمان شناختی رفتاری به ویژه در صورت همراه شدن با داروهای موثر بودند. مداخلات سلامت روان نیز ممکن است به تنهایی موثر باشد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک مطالعه کوچک در سال 2018 که شامل 4 هفته درمان گروهی متمرکز بر ذهن آگاهی بود، نشان داد که این نوع درمان ممکن است به بهبود و رضایت جنسی نیز کمک کند.

تراپی رابطه جنسی یا مشاوره زوجین

حدود 10 تا 25 درصد از مردان مبتلا به اختلال جنسی  هیچ عامل خطر شناخته شده ای ندارند. این بیماری که به عنوان مشکل غیر ارگانیک شناخته می شود، ممکن است به دلیل یک بیماری سلامت روان مانند افسردگی یا تجربه اضطراب هنگام رابطه جنسی ایجاد شود.

یک مطالعه کوچک در سال 2020 نشان داد که درمان جنسی رفتاری شناختی و دارو هر کدام به تنهایی در کاهش اختلال غیر ارگانیک موثر هستند.

همچنین ممکن است شرکت در مشاوره با همسرتان برای کمک به آنها در درک وضعیت شما و بحث در مورد راه های حمایت از شما مفید باشد.

انجمن اورولوژی آمریکا یک دستورالعمل برای درمان اختلال نعوظ بر اساس بررسی مطالعات ایجاد کرد. این انجمن توصیه می کند که با یک متخصص سلامت روان، به ویژه با شریک زندگی خود صحبت کنید، و می گوید که درمان می تواند ارتباط بین زوج ها را بهبود بخشد و به آنها کمک کند تا درمان های اختلال نعوظ را در روابط جنسی خود ادغام کنند.

 کاهش استرس

استرس و اضطراب اغلب با مشکل نعوظ مرتبط هستند. مطالعه‌ای در سال 2019 نشان داد که استرس علاوه بر اضطراب و افسردگی، یکی از پیش‌بینی‌کننده‌های اصلی این اختلال است.

این مطالعه نشان می دهد که استرس مزمن ممکن است بر تستوسترون تأثیر بگذارد یا باعث کمبود خواب شود که ممکن است به این مشکل کمک کند.

مطالعه کوچک دیگری در سال 2014 نشان داد که یک برنامه 8 هفته ای مدیریت استرس در کنار داروهای اختلال نعوظ در مقایسه با دارو به تنهایی برای بهبود  جنسی موثر است.

 کاهش الکل

تحقیقات انجام شده در سال 2018 نشان داد که نوشیدن مقادیر متوسط ​​الکل (کمتر از 21 نوشیدنی در هفته، همانطور که توسط مطالعه تعریف شده است) در واقع با کاهش خطر ابتلا به  این بیماری مرتبط است. از سوی دیگر، مصرف منظم و زیاد تاثیر قابل توجهی بر نارسایی نعوظ نداشت.

با این حال، تحقیقات دیگر مصرف الکل را با این مشکل مرتبط کرده است. یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که اختلال عملکرد جنسی، در افراد مبتلا به سندرم وابستگی به الکل رایج است. علاوه بر این، تحقیقات سال 2020 نیز الکل را به عنوان یک عامل خطر شناسایی کرد.

تحقیقات بیشتری در مورد نقش الکل مورد نیاز است. به طور کلی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) منبع معتبر توصیه می کند که مردان دو یا کمتر نوشیدنی الکلی در روز مصرف کنند.

ترک سیگار

سیگار کشیدن رفتار دیگری است که احتمالاً به مشکل نعوظ کمک می کند. این ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که سیگار می‌تواند به رگ‌های خونی آسیب برساند و از رسیدن خون کافی به آلت تناسلی برای نعوظ جلوگیری کند.

سیگار همچنین ممکن است در دسترس بودن اکسید نیتریک را در بدن کاهش دهد، که برای ایجاد آرامش غیرارادی عضلات و افزایش جریان خون که در نعوظ نقش دارد، لازم است.

طبق تحقیقات انجام شده در سال 2015، سیگار کشیدن مکرر با افزایش خطر ابتلا و همچنین اختلال جنسی شدیدتر همراه بود.

برخی از آسیب های ناشی از سیگار کشیدن ممکن است برگشت پذیر نباشد. با این حال، بررسی به این نتیجه رسید که ترک سیگار، به ویژه برای مردان زیر 50 سال، ممکن است به بهبود جنسی کمک کند.

ترک سیگار چالش برانگیز است، اما منابع زیادی برای کمک وجود دارد. ترک سیگار نه تنها این پتانسیل را دارد که  بلکه برای بسیاری از زمینه های دیگر سلامت کلی شما نیز مفید است.

آیا استفاده از داروهای طبیعی دارای اشکالاتی است؟

تغییرات سبک زندگی ممکن است یک درمان طبیعی موثر برای زود انزالی باشد و ممکن است سلامت کلی شما را بهبود بخشد. اما دستیابی به بسیاری از تغییرات مانند کاهش وزن، ترک سیگار یا خوردن یک رژیم غذایی متعادل ممکن است دشوار باشد.

همچنین ممکن است زمان لازم باشد تا درمان‌های طبیعی تأثیر بگذارند. برخی از افراد، بسته به علت ED خود، ممکن است بدون دارو یا درمان های دیگر بهبودی نشان ندهند. همکاری با پزشک برای یافتن درمانی مناسب برای شما مفید است.

عوارض مکمل های اختلال نعوظ

مکمل‌های زیادی وجود دارد که به‌عنوان درمان به صورت آنلاین تبلیغ می‌شوند، اما اثربخشی و بی‌خطر بودن هیچ کدام ثابت نشده است. برخی نیز ممکن است حاوی ترکیبات خطرناکی از مواد یا دوزهای بسیار بالا باشند.

تحقیقات بیشتری در مورد افراد مبتلا و در مورد داروهای گیاهی و سایر مکمل ها انجام شود. اگر تصمیم دارید یکی  از راهها را امتحان کنید، حتماً ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید آیا درمان ممکن است بی خطر باشد و آیا با داروهایی که مصرف می کنید واکنش نشان می دهد یا خیر.

 سایر محصولات بهداشتی مردان

از طریق بررسی‌ها و مقایسه برندهای ما، می‌توانید بهترین انتخاب‌های ما را برای سلامت جنسی، سلامت مو و موارد دیگر بررسی کنید.

اگر درمان‌های طبیعی جواب ندهند چه؟
بسته به علت زود انزالی شما، درمان های طبیعی ممکن است موثر نباشند. اگر چنین باشد، پزشک ممکن است داروهایی را برای شما تجویز کند، مانند:

سیلدنافیل (ویاگرا)
تادالافیل (سیالیس)
آوانافیل (Stendra)
واردنافیل (لویترا)
عوارض جانبی این داروها ممکن است شامل سردرد، سوء هاضمه و سرگیجه باشد. اگر نیترات یا داروهای ضد درد قفسه سینه  مصرف می کنید، از این داروها استفاده نکنید.

چه زمانی در مورد اختلال نعوظ با پزشک خود صحبت کنیم؟

از دست دادن نعوظ هر از گاهی غیر معمول نیست. اغلب می تواند ناشی از استرس باشد. با این حال، اگر اغلب برای شما دشوار است که نعوظ را بدست آورید یا حفظ کنید، زمان آن رسیده است که برای اختلال نعوظ کمک بگیرید.

اگر اختلال نعوظ باعث ناراحتی شما می شود یا به رابطه شما فشار وارد می کند، ایده خوبی است که با پزشک خود صحبت کنید.

مشکل نعوظ می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد. حتی اگر اختلال نعوظ هیچ ناراحتی برای شما ایجاد نمی کند، ممکن است عاقلانه باشد که برای بحث در مورد این موضوع با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید، زیرا می تواند نشانه ای باشد که شما یک نگرانی اساسی برای سلامتی دارید.

اگر مشکوک هستید که نعوظ شما ناشی از استرس، ضربه، یا مسائل مربوط به رابطه است، با یک درمانگر صحبت کنید.

موثرترین درمان برای اختلال نعوظ چیست؟

موثرترین درمان برای شما بستگی به علت زمینه ای دارید. در حالی که تغییرات سبک زندگی در حین بهبود مشکل نعوظ ایمن هستند، دستیابی به آنها دشوار است. داروهای خوراکی یکی دیگر از درمان های اولیه برای اختلال نعوظ هستند، اما آنها همچنین برای همه کار نمی کنند.

دستورالعمل های انجمن اورولوژی آمریکا در سال 2018 برای این مشکل بیان می کند که مردان می توانند هر گزینه ای را انتخاب کنند دارو، تغییر سبک زندگی، وسایل کمکی یا جراحی، برای شروع درمان. آنها پیشنهاد می کنند با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای هر درمان صحبت کنید.

آیا اختلال نعوظ قابل درمان است؟

اگر اختلال نعوظ ناشی از یک عامل سبک زندگی، وضعیت سلامتی یا دارویی باشد که مصرف می‌کنید، ممکن است با رفع علت زمینه‌ای آن را معکوس کنید. جراحی همچنین ممکن است در برخی موارد موثر باشد.

از سوی دیگر، داروها علائم آن را درمان می کنند و می توانند نعوظ را بهبود بخشند اما شرایط زمینه ای را درمان نمی کنند.

اختلال نعوظ و انزال یک بیماری شایع است که هر دو شریک جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد. تحقیقات انجام شده در سال 2016 نشان می دهد که شرکای مشترکی که در تشخیص، آموزش و درمان با هم شرکت می کنند ممکن است برای بهبود  و دستیابی به رضایت بیشتر از رابطه جنسی موثرتر باشند.

آخرین درمان اختلال نعوظ چیست؟

محققان گزینه های دیگری را برای درمان اختلال نعوظ بررسی کرده اند. یکی از جدیدترین روش‌های درمانی ، شاک‌ویو درمانی آلت تناسلی یا شاک‌ویو درمانی خارج بدنی با شدت کم است.

تحقیقات انجام شده در سال 2019 نشان می دهد که این درمان ممکن است برای اختلال جنسی ناشی از بیماری عروقی موثر باشد. با این حال، این درمان هنوز تا حد زیادی تجربی است و به طور گسترده ای به غیر از آزمایشات بالینی استفاده نمی شود.

شاک ویو تراپی با بهبود عملکرد خون و تشویق رگ های خونی جدید کار می کند. این کار را با ضربان و عبور امواج صوتی با شدت کم از بافت نعوظ انجام می دهد. با این حال، آزمایش‌های بالینی بیشتری برای ارزیابی بی‌خطر و مؤثر بودن درمان با امواج آلت تناسلی مورد نیاز است.

مشکل نعوظ  یک بیماری شایع است که می تواند اعتماد به نفس، روابط و کیفیت زندگی مردان را تحت تاثیر قرار دهد. موثرترین درمان به علت نارسایی نعوظ شما بستگی دارد. با این حال، داروهای طبیعی ممکن است به بهبود  و سلامت کلی شما کمک کند.

بهتر است در مورد مشکلتان با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شناسایی درمان های مناسب برای شما کمک کنند. همچنین نزدیک شدن به وضعیت خود با همسرتان می تواند مفید باشد.

به یاد داشته باشید که درمان، به ویژه تغییرات سبک زندگی مانند کاهش وزن و ورزش بیشتر، ممکن است زمان ببرد. برای یافتن درمان یا ترکیبی از داروهایی که برای شما بهترین کار را دارد، با پزشک خود همکاری کنید.

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “بهترین روش درمان اختلال نعوظ مردان 2022”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت