چه قرص هایی در درمان اختلال نعوظ استفاده می شود؟

قرص های اختلال نعوظ

قرص های نعوظ  خون رسانی به آلت تناسلی مردان را بهبود می بخشد. استفاده از این قرص ها با تحریک جنسی می تواند نعوظ را بهبود بخشیده و رابطه جنسی را با ارگاسم کامل به پایان برساند و هر دو طرف ارضا شوند.

قرص های نعوظ که به صورت خوراکی در درمان نعوظ مصرف می شوند، به عنوان قرص های اختلال نعوظ شناخته می شوند. این گروه از داروها 4 گروه هستند و عبارتند از:

قرص های درمان اختلال نعوظ

سیلدنافیل (ویاگرا) : 1 ساعت قبل از مقاربت مصرف می شود. مصرف آن با معده خالی ترجیح داده می شود. بسته به درجه بیماری، اثر ممکن است تا 4-5 ساعت طول بکشد. در دوزهای 25، 50 و 100 میلی گرمی در بازار موجود است.

واردنافیل (لویترا) : 45 دقیقه تا 1 ساعت پس از مقاربت مصرف می شود. می توان آن را با معده خالی یا با غذا مصرف کرد. باید مراقب این موضوع باشید زیرا غذاهای چرب از جذب آن جلوگیری می کند. برای 4-5 ساعت موثر است. در داروخانه ها به صورت 5.10 و 20 میلی گرم موجود است.

تادالافیل ، سیالیس : 1-2 ساعت قبل از مقاربت مصرف می شود. مصرف آن با غذا از نظر جذب مشکلی ایجاد نمی کند. این داروها بر خلاف بقیه 36 ساعت موثر هستند. آنها داروهای طولانی اثر هستند.

دوزهای پایین از اینها باید هر روز مصرف شوند. این دارو برای مصرف دوزهای با وزن بالا قبل از مقاربت آماده شده است. در داروخانه ها به صورت 5،10 و 20 میلی گرم موجود است.

آوانافیل : می توان آن را با غذا یا با معده خالی مصرف کرد. به طور کلی توصیه می شود که 30 دقیقه قبل از مقاربت مصرف شود. اثرات می تواند تا 6 ساعت باقی بماند. این دارو در دوزهای 50، 100 و 200 میلی گرمی موجود است.

قرص های نعوظ چگونه کار می کنند؟

این داروها این کار را با افزایش اثر اکسید نیتریک انجام می دهند.که یک مولکول مهم در تشکیل نعوظ است. با شل کردن ماهیچه های صاف حفره ای در قسمت داخلی آلت تناسلی، به عروق آلت تناسلی اجازه می دهد تا منبسط شوند و خون بیشتری به آلت تناسلی وارد شود.

نعوظ در نتیجه جریان خون شریانی بیش از حد به آلت تناسلی رخ می دهد. اگرچه از نظر ساختار و مدت اثر تفاوت هایی بین آنها وجود دارد، اما مکانیسم اثر این گروه از داروها مشابه است.

قرص های اختلال نعوظ چگونه استفاده می شوند؟

این گروه از داروهای اختلال نعوظ، پرکاربردترین داروهای خط اول در جهان برای درمان خوراکی در بیماران مبتلا به اختلال نعوظ هستند. داروهای اختلال نعوظ به دو صورت استفاده می شوند:

قبل از مقاربت: معمولاً حدود 1 ساعت قبل از مقاربت مصرف می شود. این روش برای بیمارانی که مشکل نعوظ آنها خیلی جدی نیست و یا طبیعی هستند مناسب است و از آن برای افزایش عملکرد استفاده می کنند.

مصرف طولانی مدت : دوزهای پایین معمولاً برای استفاده طولانی مدت ترجیح داده می شوند. برای این منظور ما تادالافیل 5 میلی گرم در روز را ترجیح می دهیم. مطالعات نشان داده است که نعوظ شبانه در افرادی که به مدت 3 ماه از این داروها استفاده می کنند، شروع می شود و نعوظ بهبود می یابد.

به این ترتیب از درمان طولانی مدت و با دوز کم نیز برای اهداف درمانی استفاده می شود. ما این درمان را برای کسانی که مشکلات نعوظ جدی دارند و برای توانبخشی آلت تناسلی توصیه می کنیم و نتایج ما کاملاً موفقیت آمیز است.

عوارض جانبی 

این قرص ها عوارض جانبی خیلی جدی ندارند. عوارض جانبی رایج داروهای گروه PDE5I عبارتند از:

قرمزی صورت
سردرد
سوء هاضمه
گرفتگی بینی
کمر درد
مشکلات بینایی: تاری، دید آبی، حساسیت شدید به نور

اگرچه داروهای این گروه بسیار نادر هستند، اما گاهی اوقات ممکن است عوارض جدی ایجاد شود. اینها:

کاهش شنوایی: داروهای نعوظ می توانند عوارض جانبی خفیف مرتبط با بینایی داشته باشند. با این حال، عوارض جانبی آن، تا از دست دادن جدی بینایی، بسیار نادر است.

همچنین این احتمال وجود دارد که این مشکلات ناشی از مشکلات قبلی باشد نه مستقیماً ناشی از عوارض جانبی دارو. در چنین مواردی بیماران باید حتما با پزشک خود مشورت کنند. در واقع بهتر است با توصیه پزشک از این داروها استفاده کنید.

از دست دادن بینایی: اثرات آن بر سیستم شنوایی بسیار کم است. عوارض جدی احتمالاً نتیجه بیماری های گوش از قبل موجود است.

پریاپیسم: پریاپیسم به معنای نعوظ دردناک و طولانی مدت است. اگرچه بسیار نادر است، اما در بیمارانی که از این دارو ها مصرف می کنند، دیده می شود. در چنین مواردی این بیماران باید طی 5-4 ساعت توسط متخصص اورولوژی ویزیت شوند. پریاپیسم باید فورا تخلیه شود. در غیر این صورت باعث آسیب دائمی به آلت تناسلی و مشکل نعوظ می شود.

ما سال هاست که این گروه از داروها را برای بیماران خود تجویز می کنیم. به جز عوارض خفیف، هرگز با عوارض جانبی (عوارض) جدی مواجه نشده ایم.

به چه کسانی نباید داروهای نعوظ داده شود؟

قرص هایی که در درمان اختلال نعوظ دهان استفاده می شوند به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند زیرا در افراد عادی عوارض جانبی غیر جدی دارند. اکثر اوقات این داروها را می توان مستقیماً و بدون تجویز پزشک از داروخانه ها خریداری کرد. در برخی موارد، استفاده از داروهای نعوظ می تواند عوارض جانبی بسیار جدی ایجاد کند. مواردی وجود دارد که در آنها داروهای خوراکی ED نباید مصرف شوند یا مصرف آنها ناخوشایند است.

کسانی که داروهای حاوی نیترات نیترات مصرف می کنند: نیتریت، داروهای حاوی نیترات (نیتروگلیسیرین) داروهایی هستند که در بیماران مبتلا به درد قفسه سینه (آنژین) مرتبط با قلب استفاده می شوند. در این زمینه باید احتیاط کرد، زیرا در صورت مصرف همزمان فشار خون پایین و غش شدید رخ می دهد.

بیماران مبتلا به فشار خون: بیماران با فشار خون بسیار پایین یا بسیار بالا باید در مصرف این داروها مراقب باشند. این بیماران بهتر است این داروها را بدون نظر پزشک مصرف نکنند.
افراد مبتلا به بیماری شدید کبدی

بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و در نتیجه تحت دیالیز.

آیا قرص های اختلال نعوظ برای هر بیمار یکسان عمل می کنند؟

خیر، این گروه از داروها برای هر بیمار اثر یکسانی را نشان نمی دهند. اثرات آن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. اثربخشی داروهای نعوظ در بیماران چاق، مسن، کم تحرک، دیابتی ها، بیماران مبتلا به فشار خون بالا، افرادی که تحت عمل جراحی سرطان پروستات قرار گرفته اند، مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی و افراد دارای مشکلات عصبی کمتر است.

برای اثرات درمانی اختلال نعوظ چه چیزی باید در نظر گرفته شود؟

نکات مهمی وجود دارد که بیماران برای دریافت دارو (بهترین) درجه از داروهای مورد استفاده در ملاده دوراده در مله دان توجه کنند:

تمرین منظم
بیماران چاق به وزن ایده آل خود برسند
کنترل فشار خون بالا
کنترل دیابت
استفاده در دوز و زمان مناسب
اگر تستوسترون وجود داشته باشد، باید درمان شود.
با نظر پزشک مصرف شود.

هنگام مصرف داروهای نعوظ چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

از آنجایی که جذب داروها تحت تأثیر غذا و نوشیدنی قرار می گیرد، این موارد باید در هنگام مصرف دارو در نظر گرفته شود:

سیلدنافیل و واردانافیل با غذا تداخل دارند و جذب آنها از روده کوچک مهار می شود. بنابراین، این گروه از داروها باید با معده خالی مصرف شوند. ترجیحاً همراه با غذاهای چرب مصرف نشود.

از آنجایی که تادالافیل و آوانافیل تحت تأثیر غذا نیستند، می توان آنها را با غذا مصرف کرد. اما ترجیحا این داروها بهتر است با وعده های غذایی زیاد مصرف نشوند.

کدام داروی نعوظ بهترین است؟

اثرات این گروه از داروها مشابه یکدیگر است. هیچ دارویی وجود ندارد که برای هر بیمار مناسب باشد. عواملی مانند مدت اثر دارو (کوتاه، طولانی مدت)، قیمت، سهولت استفاده از نظر ترجیح بیمار مهم هستند.

آیا از داروهای نعوظ برای درمان بزرگی پروستات استفاده می شود؟

این قرص ها همچنین در درمان دارویی بزرگی خوش خیم پروستات استفاده می شود. به طور گسترده ای به عنوان یک درمان ترکیبی با داروهای مسدود کننده آلفا استفاده می شود.

ما همچنین از این ترکیب درمانی برای بیماران خود استفاده می کنیم. برای این منظور، اکثر داروهای گروه تدالافیل در دوزهای 5 میلی گرمی هر روز استفاده می شود.

استفاده از داروهای درمان اختلال نعوظ در درمان پروستات دو هدف اصلی دارد:

این گروه از داروها عضلات صاف گردن مثانه و کپسول پروستات را شل می کند و به بیماران اجازه می دهد تا راحت ادرار کنند.

آیا داروهای زود انزالی و نعوظ اعتیادآور هستند؟

این دارو ها که در درمان نعوظ و زودانزالی استفاده می شوند باعث اعتیاد در بیماران نمی شوند. به ویژه، بیمارانی که به مدت طولانی یا برای اهداف عملکردی از این داروها استفاده می کنند، فکر می کنند با قطع مصرف دارو از نظر روانی، مشکل نعوظ خواهند داشت.

آیا داروهای نعوظ به اسپرم آسیب می رساند؟

قرص های اختلال نعوظ نیز در بین جوانان و مردانی که می خواهند بچه دار شوند به طور گسترده استفاده می شود. یکی از سوالات متداول بیماران ما این است که آیا این داروها روی اسپرم تاثیر منفی خواهند داشت یا باعث ناباروری می شوند؟

مطالعات علمی نشان داده است که داروهای ED اثرات مثبتی روی اسپرم دارند و باعث ناباروری نمی شوند، برعکس می توانند مفید باشند.

 فردی که از یک دارو استفاده می کند می تواند به داروی دیگر تغییر دهد؟

اثرات و مکانیسم های این گروه از داروها بسیار شبیه به یکدیگر است. تغییر از یک داروی همان گروه به داروی دیگر مشکلی ندارد. بهتر است اینها تحت نظر اورولوژیست باشند.

قرص های نعوظ در درمان اختلال عملکرد جنسی زنان موثر هستند؟

این قرص ها در درمان اختلالات جنسی زنان آزمایش شده است. اما نشان داده شده است که در این زمینه موثر نیستند. مطالعات علمی در مجلات معتبر بین المللی اورولوژی در این زمینه منتشر شده است. ما این داروها را به خانم ها توصیه نمی کنیم.

یکی از سوالات متداول این است که آیا این داروها فقط برای افزایش عملکرد در افراد عادی قابل استفاده هستند؟ بله، این داروها همچنین می توانند توسط افراد عادی برای اهداف عملکرد استفاده شوند. اگر قرار است برای این منظور استفاده شود، استفاده از دارو را فقط قبل از مقاربت توصیه می کنیم، نه برای مدت طولانی.

آیا داروهای مشکلات نعوظ بر انزال زودرس تأثیر می گذارد؟

این داروها می توانند انزال زودرس را اصلاح کنند. در مطالعاتی که انجام دادیم و در کنگره های ملی و بین المللی ارائه کردیم، مشاهده کردیم که داروهای ED این مشکل را در بیماران مبتلا به مشکل انزال زودرس اصلاح می کند. ما این مطالعه را در مجلات پزشکی بین المللی منتشر کردیم.

آیا می توان از داروهای نعوظ با داروهای زود انزالی استفاده کرد؟

بله قابل استفاده است. استفاده از قرص های نعوظ همراه با داروهای مورد استفاده در درمان انزال زودرس ضرری ندارد. برعکس، زمانی که با هم در انزال زودرس استفاده شوند موثرتر هستند. ما این را در مطالعات خود نشان داده ایم. ما این مطالعه را در یک مجله بین المللی اورولوژی منتشر کردیم.

استفاده از داروهای نعوظ در توانبخشی آلت تناسلی

این قرص ها به طور گسترده در عمل جراحی پروستاتکتومی رادیکال برای سرطان پروستات (باز، روباتیک، لاپاروسکوپی) برای بازگرداندن نعوظ و توانبخشی آلت تناسلی استفاده می شود.

این داروها را می توان به تنهایی یا در ترکیب با روش های دیگر برای توانبخشی آلت تناسلی استفاده کرد. ما همچنین به طور مکرر از این روش درمانی برای بیماران خود استفاده می کنیم. برای این منظور، ما داروهای گروه تادالافیل با دوز پایین 5 میلی گرم را ترجیح می دهیم.

نتیجه بررسی

این داروها رایج ترین داروها در خط اول درمان خوراکی اختلال نعوظ در سراسر جهان هستند. برای به دست آوردن نتیجه مورد انتظار از این موارد، باید تحت نظر متخصص اورولوژی استفاده شود.

اورولوژیست دوز، مدت زمان و داروی مناسب را برای بیمار تجویز می کند. امروزه از آنجایی که این داروها برای سوءمصرف مناسب هستند، تهیه دارو از یک منبع معتبر مهم است. در مواردی که به قرص های اختلال نعوظ و سایر روش های درمانی پاسخی داده نمی شود، جراحی پروتز آلت تناسلی آخرین گزینه است.

اولین خط درمان اختلال نعوظ  ویاگرا (سیلدنافیل)، لویترا (واردنافیل) و سیالیس (تادالافیل) است. با این حال، موفقیت این درمان ها تقریباً در 40 تا 50 درصد بیماران مشاهده شد. با این حال، درمان های دیگری نیز وجود دارد که می تواند برای این بیماران اعمال شود.

داروهای حاوی آلپروستادیل یا پاپاورین را می توان مستقیماً به آلت تناسلی تزریق کرد که باعث اختلال نعوظ می شود. بسیاری از مردان با این روش درمان می شوند، اما اجرای یک روش درمانی بسیار آسان استفاده از قرص های تقویت کننده جنسی می باشد.

 

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت