طریقه مصرف قرص سیالیس و عوارض آن

قرص سیالیس

در این مقاله به بررسی و شفاف سازی طریقه مصرف میزان و مقدار  قرص سیالیس و عوارض احتمالی آن که برای درمان مشکلات نعوظ و عملکرد جنسی آقایان مورد استفاده قرار می گیرد می پردازیم .

سیالیس چیست؟

قرص سیالیس یک داروی تجویزی با نام تجاری است. برای درمان اختلال نعوظ (ED) که درآن فرد نمی تواند نعوظ کامل داشته باشد، علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، یک بیماری پروستات که ممکن است باعث مشکلاتی در ادرار شود.

این دارو در چهار دوز و میزان موجود است: 2.5 میلی گرم، 5 میلی گرم، 10 میلی گرم، 20 میلی گرم. بسته به وضعیت شما و شرایطی که سیالیس درمان می کند، دارو را قبل از فعالیت جنسی یا یک بار در روز مصرف خواهید کرد.

سیالیس حاوی ماده فعال دارویی تادالافیل است و به گروهی از داروها به نام مهارکننده های فسفودی استراز 5 (PDE5) تعلق دارد. برای ED، سیالیس رگ های خونی منتهی به آلت تناسلی را شل می کند تا خون بیشتری به داخل آن جریان یابد. برای علائم BPH، سیالیس عضلات مثانه را شل می کند و به شما امکان می دهد راحت تر ادرار کنید.

اثربخشی قرص سیالیس و نحوه مصرف آن

برای درمان اختلال نعوظ ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که سیالیس را فقط در صورت نیاز قبل از فعالیت جنسی مصرف کنید. در این مورد،قرص سیالیس ممکن است تا 36 ساعت در بدن کار کند تا به شما در داشتن و حفظ نعوظ در این مدت کمک کند.

با این حال، اگر سیالیس را هر روز برای هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) یا ED مصرف کنید، دارو به مدت طولانی در بدن شما می ماند. سازمان غذا و داروی آمریکا داروهای تجویزی مانند سیالیس را برای درمان برخی بیماری ها تایید می کند.

سیالیس همچنین ممکن است خارج از برچسب برای شرایط دیگر استفاده شود. استفاده خارج از برچسب زمانی است که دارویی که برای درمان یک بیماری تایید شده است برای درمان یک بیماری دیگر استفاده می شود.

BPH وضعیتی است که با افزایش سن در مردان رخ می دهد. این زمانی اتفاق می افتد که غده پروستات به آرامی اندازه اش افزایش می یابد اما سرطانی نیست. همانطور که غده پروستات بزرگتر می شود، شروع به فشار دادن به مثانه می کند. بنابراین در نهایت ممکن است علائم BPH را تجربه کنید، از جمله:

نیاز به دفع مکرر ادرار، به خصوص در شب
زور زدن برای ادرار کردن
تولید جریان ضعیف ادرار
ناتوانی در دفع ادرار
احساس می کنید که مثانه شما بعد از ادرار خالی نمی شود
سیالیس یک داروی موثر برای درمان علائم BPH در آزمایشات بالینی بود

سیالیس برای درمان اختلال نعوظ

قرص سیالیس برای درمان اختلال نعوظ مورد تایید FDA است. مختل شدن نعوظ  وضعیتی است که در آن مرد ممکن است در داشتن یا حفظ نعوظ مشکل داشته باشد تا بتواند رابطه جنسی داشته باشد. علل مختلفی برای ED وجود دارد، از جمله:

بیماری
شرایطی که می تواند بر اعصاب یا خون تأثیر بگذارد، مانند دیابت یا کلسترول بالا
عوامل عاطفی مانند استرس، افسردگی یا اضطراب
گاهی اوقات می توان به سادگی با رفع علت، مانند درمان یک بیماری یا اضطراب، به ED کمک کرد. در موارد دیگر، ممکن است برای درمان ED خود به داروهایی مانند قرص سیالیس نیاز داشته باشید.

طریقه مصرف دوز قرص سیالیس

دوز سیالیس که پزشک شما تجویز می کند به عوامل مختلفی چون نوع و شدت  اختلال نعوظ ، سن  و شرایط پزشکی ، مدت زمان استفاده و طریقه مصرف قرص سیالیس بستگی دارد.

به طور معمول، پزشک درمان را از دوز پایین شروع می کند. سپس به مرور زمان آن را تنظیم می کنند تا به مقدار مناسب شما برسند. پزشک شما در نهایت کوچکترین دوزی را که اثر مورد نظر را ایجاد می کند، تجویز می کند.

اگر شرایط خاصی مانند مشکلات کلیوی یا کبدی دارید، ممکن است پزشک از شما بخواهد با دوز کم سیالیس شروع کنید. این کار به این دلیل انجام می شود که دارو بر سایر شرایط شما تأثیر نگذارد.

اطلاعات زیر دوزهایی را که معمولاً استفاده می شود یا توصیه می شود توصیف می کند. با این حال، مطمئن شوید که دوز تجویز شده توسط پزشک را برای شما مصرف کنید. پزشک شما بهترین دوز را متناسب با نیاز شما تعیین خواهد کرد.

اشکال و قوت های دارویی: 2.5 میلی گرم، 5 میلی گرم، 10 میلی گرم، 20 میلی گرم
سیالیس به صورت قرصی در چهار قوت موجود است: 2.5 میلی گرم، 5 میلی گرم، 10 میلی گرم و 20 میلی گرم.

دوز برای هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)

برای علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات، دوز توصیه شده سیالیس 5 میلی گرم یک بار در روز است. شما باید دارو را تقریباً در زمان مشخصی هر روز مصرف کنید.

در برخی موارد، پزشک ممکن است از شما بخواهد 5 میلی گرم سیالیس در روز همراه با فیناستراید (پروسکار) برای درمان BPH مصرف کنید. اگر هم سیالیس و هم فیناستراید را مصرف می کنید، معمولاً این دو دارو را تا 26 هفته مصرف خواهید کرد.

طریقه مصرف قرص سیالیس برای اختلال نعوظ (ED)

سیالیس در صورت نیاز مصرف می شود اگر پزشک توصیه می کند که سیالیس را فقط در صورت نیاز برای ED مصرف کنید، دوز معمول 10 میلی گرم قبل از فعالیت جنسی است.

اگر دارو خیلی خوب عمل کند، ممکن است این مقدار را به 5 میلی گرم کاهش دهند. اما اگر این دوز برای شما موثر نبود، ممکن است پزشک از شما بخواهد که دو قرص 5 میلی گرمی سیالیس را به طور همزمان مصرف کنید. این دوز را به 10 میلی گرم افزایش می دهد.

اگر دوز 10 میلی گرمی سیالیس به اندازه کافی خوب کار نمی کند، پزشک ممکن است آن را تا 20 میلی گرم افزایش دهد. حداکثر دوز سیالیس که می توان در روز مصرف کرد 20 میلی گرم است.

شما نباید سیالیس را بیش از یک بار در روز مصرف کنید. در آزمایش‌های بالینی، سیالیس به افراد مبتلا به علائم ED تا 36 ساعت پس از دوز کمک میکند بنابراین اگر دارو را فقط در صورت نیاز مصرف می کنید، نباید هر روز آن را مصرف کنید.

توجه: بسیار مهم است که فقط مقدار سیالیس را مصرف کنید که پزشک به شما دستور مصرف آن را داده است. و اگر احساس می کنید به داروی بیشتری نیاز دارید، حتما با آنها صحبت کنید، نه اینکه خودتان دوز مصرفی خود را افزایش دهید.

و اگر پزشک شما استفاده از سیالیس را هر روز توصیه می کند، باید دارو را تقریباً در ساعت معینی هر روز مصرف کنید. شما نیازی به مصرف سیالیس قبل از فعالیت جنسی ندارید، مگر اینکه پزشکتان بگوید که دارو را فقط در صورت نیاز مصرف کنید.

توجه: بسیار مهم است که فقط مقدار سیالیس را مصرف کنید که پزشک به شما دستور مصرف آن را داده است. و اگر احساس می کنید به داروی بیشتری نیاز دارید، حتما با آنها صحبت کنید، نه اینکه خودتان دوز مصرفی خود را افزایش دهید.

طریقه مصرف دوزهای بالاتر قرص سیالیس و عوارض آن

دوزهای تایید شده سیالیس برای علائم ED، BPH یا هر دو، بین 2.5 تا 20 میلی گرم در روز یا در صورت نیاز است. دوزهای بالاتر از 20 میلی گرم در روز مورد مطالعه قرار نگرفته است و مشخص نیست که چه عوارض جانبی ممکن است با آنها رخ دهد.

به عنوان مثال، اگر دوز 20 میلی گرمی خود را دو بار در روز “بر اساس نیاز” مصرف کنید، در نهایت 40 میلی گرم مصرف می کنید. این دوز بسیار زیاد است و ممکن است عوارض جانبی جدی مانند کاهش فشار خون ایجاد کند.

توجه: بسیار مهم است که فقط مقدار سیالیس را مصرف کنید که پزشک به شما دستور مصرف آن را داده است. و اگر احساس می کنید به داروی بیشتری نیاز دارید، حتما با آنها صحبت کنید، نه اینکه خودتان دوز مصرفی خود را افزایش دهید.

در صورت فراموشی مقدار دوز مصرف شده چه کار باید بکنم؟

اگر فراموش کردید دوز سیالیس را یک بار در روز مصرف کنید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. با این حال، هرگز دو دوز را در یک روز مصرف نکنید. اگر دیروز دوز مصرفی خود را فراموش کردید، فقط دوز فراموش شده را رها کنید و به دوز یک بار در روز ادامه دهید.

آیا نیاز به استفاده طولانی مدت از این دارو دارم؟

اگر از سیالیس برای درمان BPH استفاده می کنید، این دارو ممکن است یک درمان طولانی مدت باشد. سیالیس همچنین ممکن است برای درمان طولانی مدت ED استفاده شود.

اما در برخی موارد، پزشک شما ممکن است علت  اختلال نعوظ شما را تعیین کند، مانند افسردگی یا بیماری. در چنین مواردی، ممکن است بتوانید پس از درمان علت مشکل جنسی  خود، مصرف سیالیس را متوقف کنید.

عوارض جانبی مصرف قرص های سیالیس

قرص های سیالیس می تواند عوارض جانبی خفیف یا جدی ایجاد کند. لیست های زیر حاوی برخی از عوارض جانبی کلیدی است که ممکن است در حین مصرف سیالیس رخ دهد. این لیست ها شامل همه عوارض جانبی احتمالی نمی شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی احتمالی سیالیس، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما نکاتی را در مورد نحوه مقابله با هر گونه عوارض جانبی که ممکن است آزاردهنده باشد به شما ارائه دهند.

عوارض جانبی خفیف

سردرد
سوزش سردل
کمر درد
درد عضلانی
گرفتگی بینی
گرگرفتگی (گرمی و قرمزی در پوست شما)
درد در بازوها یا پاهای شما
بیشتر این عوارض جانبی ممکن است در عرض چند روز یا چند هفته از بین بروند. اما اگر شدیدتر شدند یا از بین نرفتند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی جدی
عوارض جانبی جدی سیالیس رایج نیست، اما ممکن است رخ دهد. اگر عوارض جانبی جدی داشتید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

تغییرات در شنوایی علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:
مشکل شنوایی
از دست دادن شنوایی
زنگ گوش
سرگیجه

واکنش آلرژیک
تغییرات در فشار خون
از دست دادن بینایی
نعوظ طولانی مدت (نعوظی که بیش از 4 ساعت طول بکشد)

جزئیات عوارض جانبی
ممکن است تعجب کنید که هر چند وقت یکبار عوارض جانبی خاصی با این دارو رخ می دهد. در اینجا جزئیاتی در مورد برخی از عوارض جانبی که ممکن است این دارو ایجاد کند آورده شده است.

مانند بسیاری از داروها، برخی از افراد ممکن است پس از مصرف سیالیس واکنش آلرژیک داشته باشند. واکنش‌های آلرژیک در کارآزمایی‌های بالینی سیالیس رخ داد، اما گزارش نشده بود که چه تعداد از افراد به آن مبتلا شده‌اند. واکنش‌های آلرژیک شامل یک بثورات جدی و بیماری‌های پوستی مانند سندرم استیونز-جانسون (بثورات خطرناکی که باعث تاول‌های دردناک می‌شود) بود.

علائم یک واکنش آلرژیک خفیف می تواند شامل موارد زیر باشد:

بثورات پوستی
خارش
گرگرفتگی
واکنش آلرژیک شدیدتر نادر است اما ممکن است. علائم یک واکنش آلرژیک شدید می تواند شامل موارد زیر باشد:

تورم زیر پوست، به طور معمول در پلک ها، لب ها، دست ها یا پاها
تورم زبان، دهان یا گلو
مشکل در تنفس
اگر واکنش آلرژیک شدید به سیالیس دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است یا اگر فکر می کنید در حال اورژانس پزشکی هستید با 911 تماس بگیرید.

سردرد
سردرد یک عارضه جانبی رایج است که ممکن است با سیالیس رخ دهد. در آزمایشات بالینی، بسته به شرایط تحت درمان:

بین 3 تا 15 درصد افرادی که سیالیس مصرف کردند سردرد داشتند
بین 2.3 تا 5 درصد افرادی که دارونما (درمان بدون داروی فعال) مصرف کردند سردرد داشتند.
اگر هنگام استفاده از سیالیس سردردهایی دارید که برایتان آزاردهنده است، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند راه هایی را برای کمک به کاهش این عارضه جانبی توصیه کنند.

تغییرات در فشار خون
تغییرات فشار خون یکی از عوارض جانبی احتمالی مصرف سیالیس است. فشار خون پایین اغلب هنگام مصرف این دارو رخ می دهد. اما فشار خون بالا نیز ممکن است رخ دهد.

فشار خون پایین

کارآزمایی‌های بالینی فشار خون را در افرادی که 20 میلی‌گرم سیالیس یا دارونما مصرف کرده بودند، بررسی کردند. فشار خون در گروه سیالیس به طور متوسط ​​1.6/0.8 میلی متر جیوه بیشتر از گروه دارونما کاهش یافت.

اگر سیالیس را همراه با سایر داروهایی که می توانند فشار خون را نیز کاهش دهند مصرف می کنید، ممکن است کاهش فشار خون بیشتر باشد.

علائم فشار خون پایین می تواند شامل موارد زیر باشد:

سرگیجه
تاری دید
غش کردن
اگر در حین مصرف سیالیس این علائم را داشتید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید. آنها به تعیین علت فشار خون پایین و بهترین راه برای درمان آن کمک خواهند کرد.

فشار خون بالا

اگرچه نادر است، اما سیالیس ممکن است فشار خون شما را نیز افزایش دهد. این یک عارضه جانبی بود که فقط در افرادی که سیالیس را یک بار در روز برای اختلال نعوظ (ED) مصرف می کردند گزارش شد. در این کارآزمایی، بسته به شرایط تحت درمان:

بین 1 تا 3 درصد از افرادی که این دارو را مصرف کردند، فشار خون بالا داشتند
هیچ کس که دارونما مصرف کرد فشار خون بالا نداشت
اگر علائم فشار خون بالا مانند سردرد یا درد قفسه سینه را دارید، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. آنها به تعیین علت افزایش فشار خون و بهترین راه برای درمان آن کمک خواهند کرد.

کمر درد
کمردرد یک عارضه جانبی رایج سیالیس است. در آزمایشات بالینی، بسته به شرایط تحت درمان، کمردرد در موارد زیر گزارش شده است:

2 تا 6 درصد افرادی که سیالیس مصرف کردند
1 تا 3 درصد از افرادی که دارونما مصرف کردند
کمردرد معمولا بین 12 تا 24 ساعت پس از مصرف سیالیس رخ می دهد. معمولاً کمردرد در عرض 2 روز پس از مصرف دارو از بین می رود.

در حین مصرف سیالیس، اگر کمردردی دارید که برایتان آزاردهنده است یا از بین نمی رود، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند راه هایی را برای کمک به کاهش این عارضه جانبی توصیه کنند. پزشک شما همچنین ممکن است آزمایشات بیشتری انجام دهد تا ببیند چه چیزی باعث کمردرد شما شده است.

سوزش سردل
سوزش سر دل یکی از عوارض جانبی رایج سیالیس است. در آزمایشات بالینی، بسته به شرایط تحت درمان، سوزش سر دل در موارد زیر رخ می دهد:

1% تا 10% افرادی که سیالیس مصرف کردند
0.2٪ تا 2٪ از افرادی که دارونما مصرف کردند
اگر در حین مصرف سیالیس سوزش معده برایتان آزاردهنده است، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند راه هایی را برای درمان این عارضه جانبی توصیه کنند.

نعوظ طولانی مدت
در حین مصرف سیالیس ممکن است نعوظی طولانی مدت داشته باشید که بیش از 4 ساعت طول بکشد. در کارآزمایی‌های بالینی، تعداد افرادی که نعوظ طولانی‌مدت داشتند، گزارش نشده بود.

این عارضه جانبی می تواند منجر به پریاپیسم شود که نعوظ دردناکی است که بیش از 4 ساعت طول می کشد. این یک وضعیت اورژانسی در نظر گرفته می‌شود، زیرا می‌تواند باعث آسیب دائمی به آلت تناسلی شما شود، مانند عدم توانایی در نعوظ.

اگر در حین استفاده از سیالیس نعوظی دارید که بیش از 4 ساعت طول می کشد، فوراً به پزشک مراجعه کنید یا به بیمارستان بروید. نعوظ طولانی مدت باید در اسرع وقت درمان شود تا آسیب پایداری ایجاد نکند.

از دست دادن بینایی
به ندرت، سیالیس ممکن است باعث از دست دادن بینایی در یک چشم یا هر دو چشم شود. مشخص نیست که چند نفر در آزمایشات بالینی بینایی خود را از دست داده اند. همچنین، مشخص نیست که آیا سیالیس علت از دست دادن بینایی بوده یا عوامل دیگری در آن نقش دارند.

در حین مصرف سیالیس، اگر تغییراتی در بینایی مانند کاهش دید یا از دست دادن بینایی داشتید، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. آنها به تعیین اینکه چه چیزی باعث تغییر بینایی می شود و بهترین روش درمان آن کمک خواهند کرد.

چگونه از عوارض جانبی سیالیس جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای مصرف سیالیس این است که دقیقاً طبق دستور پزشک از آن استفاده کنید، یا یک بار در روز در همان زمان هر روز یا فقط در صورت نیاز. در حین استفاده از سیالیس، نباید هیچ داروی دیگری برای درمان اختلال نعوظ (ED) مصرف کنید، مگر اینکه پزشکتان بگوید مشکلی ندارد. و هرگز نباید سیالیس را بیش از یک بار در روز مصرف کنید.

و هنگام استفاده از سیالیس از نوشیدن الکل خودداری کنید. حتما با پزشک یا داروساز خود در مورد سایر داروهایی که مصرف می کنید صحبت کنید. آنها قادر خواهند بود تعیین کنند که آیا داروها ممکن است با سیالیس تداخل داشته باشند و آیا این ممکن است منجر به افزایش خطر عوارض جانبی شود.

سیالیس در مقابل ویاگرا

ممکن است تعجب کنید که Cialis چگونه با سایر داروهایی که برای مصارف مشابه تجویز می شوند مقایسه می شود. در اینجا ما به چگونگی شباهت و تفاوت سیالیس و ویاگرا می پردازیم.

عناصر تشکیل دهنده
ماده فعال دارو در سیالیس تادالافیل است. ماده فعال دارویی ویاگرا سیلدنافیل است. هم سیالیس و هم ویاگرا به گروهی از داروها به نام مهارکننده های فسفودی استراز 5  تعلق دارند.سازمان غذا و دارو سیالیس و ویاگرا را برای درمان اختلال نعوظ در مردان تایید کرده است. مشکل نعوظ  وضعیتی است که در آن شما نمی توانید نعوظ کامل داشته باشیدو آن را حفظ کنید.

طریقه مصرف قرص سیالیس، ویاگرا و عوارض آنها

هم سیالیس و هم ویاگرا به صورت قرص هایی هستند که می بلعید. سیالیس ممکن است یک بار در روز یا فقط در صورت نیاز برای فعالیت جنسی مصرف شود. معمولاً ویاگرا فقط در صورت نیاز برای فعالیت جنسی مصرف می شود.

قرص جنسی مردان سیالیس و ویاگرا هر دو حاوی داروهایی برای درمان اختلال جنسی مردان هستند. بنابراین، این داروها می توانند عوارض جانبی بسیار مشابهی داشته باشند، اما برخی از آنها نیز متفاوت هستند. در زیر نمونه هایی از این عوارض جانبی آورده شده است.

این لیست ها حاوی 10 مورد از شایع ترین عوارض جانبی  است که می تواند با سیالیس، ویاگرا یا هر دو دارو مصرف  رخ دهد.

درد در بازوها یا پاهای شما
ممکن است با ویاگرا رخ دهد:
دید غیر طبیعی
حالت تهوع
سرگیجه
کهیر
می تواند با سیالیس و ویاگرا رخ دهد:
سردرد
گرگرفتگی (گرمی و قرمزی در پوست شما)
سوزش سردل
گرفتگی بینی
کمر درد
درد عضلانی

نعوظ طولانی مدن
از دست دادن بینایی
تغییرات در شنوایی، مانند مشکل در شنوایی یا زنگ زدن در گوش
واکنش آلرژیک
تغییرات در فشار خون

مقایسه مصرف قرص سیالیس در مقابل ویاگرا

در یک مطالعه، مردانی که سیالیس را یک بار در روز یا به میزان لازم مصرف می کردند، با مردانی که در صورت نیاز ویاگرا مصرف می کردند، مقایسه کرد.

این مطالعه نشان داد که مردان گروه سیالیس نسبت به گروه ویاگرا بهبود بیشتری در اعتماد به نفس خود داشتند.
همچنین گروه سیالیس نسبت به گروه ویاگرا نسبت به مدت زمان نعوظشان کمتر نگران بودند. این به این دلیل است که سیالیس بیشتر از ویاگرا کار می کند.

این مطالعه همچنین به بررسی تأثیر داروها برای درمان ناتوانی نعوظ مردان پرداخت. طبق  بخشی از نظرسنجی که مردان انجام دادند به نام شاخص بین المللی عملکرد نعوظ (IIEF) مشخص شد. نمره بالاتر در IIEF به این معنی است که عملکرد نعوظ بهتری داشتند. بنابراین علائم ED بهبود یافته است. نمرات عزت نفس و کیفیت رابطه در دو گروه تقریباً برابر بود.

هزینه های سیالیس و ویاگرا بسته به برنامه درمانی شما متفاوت است. نسخه های عمومی سیالیس و ویاگرا به طور قابل توجهی کمتر از نسخه های با نام تجاری قیمت دارند. قیمت واقعی که برای هر یک از این داروها می پردازید بستگی به طرح بیمه، مکان شما و داروخانه ای دارد که استفاده می کنید.

اقدامات احتیاطی مصرف قرص سیالیس

قبل از مصرف قرص سیالیس، با پزشک خود در مورد سابقه سلامتی خود صحبت کنید. اگر شرایط پزشکی خاصی دارید یا عوامل دیگری بر سلامت شما تأثیر می گذارد، سیالیس ممکن است برای شما مناسب نباشد.

مشکلات قلبی :  فعالیت جنسی بر عملکرد قلب شما تأثیر می گذارد. بنابراین اگر سابقه مشکلات قلبی دارید، قبل از مصرف سیالیس با پزشک خود صحبت کنید. این مشکلات قلبی می تواند شامل حمله قلبی یا ریتم نامنظم قلب باشد.

پزشک شما می تواند به شما بگوید که آیا قلب شما به اندازه کافی سالم است که بتوانید رابطه جنسی داشته باشید. و اگر در حین مصرف سیالیس علائمی مانند درد قفسه سینه یا ضربان قلب نامنظم داشتید، باید هر گونه فعالیت جنسی را متوقف کنید و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

فشار خون ریوی : اگر فشار خون ریوی (نوعی فشار خون بالا در ریه های خود) دارید، قبل از مصرف سیالیس با پزشک خود صحبت کنید. در برخی موارد، ممکن است از دارویی به نام ریوسیگوات (آدمپاس) برای درمان فشار خون ریوی خود استفاده کنید. و استفاده از این دارو همراه با سیالیس ممکن است باعث شود فشار خون شما به طور خطرناکی پایین بیاید. اگر ریوسیگوات برای فشار خون ریوی مصرف می کنید، نباید سیالیس مصرف کنید.

مشکلات فشار خون:  سیالیس هم می تواند باعث فشار خون بالا و هم فشار خون پایین شود. بنابراین اگر قبلاً یکی از این شرایط را دارید، سیالیس ممکن است آن را بدتر کند. و ممکن است در معرض خطر بیشتری برای علائم ناشی از تغییرات فشار خون باشید.

اگر سابقه مشکلات فشار خون دارید، قبل از مصرف سیالیس به پزشک خود اطلاع دهید. در طول درمان، ممکن است از شما بخواهند که فشار خونتان را بیشتر کنترل کنید تا مطمئن شوید که خیلی بالا یا خیلی پایین نمی‌آید.

سکته. سیالیس ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد، به خصوص اگر سابقه سکته داشته باشید. در مطالعاتی که پس از تایید سیالیس انجام شد، برخی از افراد با سابقه مشکلات قلبی دچار سکته مغزی شدند. اگر سابقه سکته مغزی دارید، قبل از مصرف سیالیس حتما با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند تعیین کنند که آیا دارو برای شما بی خطر است یا خیر.
مشکلات کبدی : اگر سابقه مشکلات کبدی مانند هپاتیت یا نارسایی کبدی دارید، ممکن است بدن شما به سرعت سیالیس را تجزیه نکند. این بدان معنی است که دارو می تواند در سیستم شما تجمع پیدا کند، که ممکن است خطر عوارض جانبی دارو را افزایش دهد. (برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش «عوارض جانبی سیالیس» در بالا مراجعه کنید.) اگر مشکلات کبدی دارید، قبل از مصرف سیالیس حتما با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است از شما بخواهند با دوز کم شروع کنید.

مشکلات کلیوی: اگر مشکلات کلیوی، مانند بیماری مزمن کلیوی دارید، بدن شما ممکن است نتواند آنطور که باید از شر سیالیس خلاص شود. این بدان معنی است که دارو ممکن است در بدن شما تجمع پیدا کند که می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. (برای کسب اطلاعات بیشتر، به بخش «عوارض جانبی سیالیس» در بالا مراجعه کنید.) اگر مشکلات کلیوی دارید، قبل از مصرف سیالیس به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است از شما بخواهند که با دوز کم دارو شروع کنید.

از دست دادن شدید بینایی: اگر سابقه از دست دادن بینایی دارید، قبل از مصرف سیالیس با پزشک خود صحبت کنید. این کاهش بینایی ممکن است شامل داشتن شرایط بینایی مانند نوروپاتی ایسکمیک قدامی غیر شریانی بینایی (NAION) باشد. استفاده از سیالیس در هنگام از دست دادن بینایی ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی بینایی را افزایش دهد. (برای اطلاعات بیشتر به «از دست دادن بینایی» در بخش «جزئیات عوارض جانبی» مراجعه کنید.) ممکن است پزشک شما دارویی متفاوت از سیالیس را توصیه کند.

رتینیت پیگمانتوزا اگر مبتلا به رتینیت پیگمانتوزا هستید (یک بیماری ژنتیکی چشم که ممکن است باعث کاهش بینایی شود)، نباید از سیالیس استفاده کنید. مصرف سیالیس در هنگام کاهش بینایی ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی بینایی را افزایش دهد. (برای اطلاعات بیشتر به «از دست دادن بینایی» در بخش «جزئیات عوارض جانبی» مراجعه کنید.) ممکن است پزشک شما دارویی متفاوت از سیالیس را توصیه کند.

زخم معده : ممکن است سیالیس خطر خونریزی شما را افزایش دهد. بنابراین اگر سابقه زخم معده دارید، مصرف سیالیس ممکن است خطر ابتلا به زخم های خونریزی دهنده را افزایش دهد. (زخم معده زخم هایی در پوشش معده یا روده شما است و ممکن است خونریزی کند.) اگر سابقه زخم معده دارید قبل از مصرف سیالیس با پزشک خود مشورت کنید. آنها ممکن است درمان متفاوتی را توصیه کنند.

مشکلات خونریزی سیالیس ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد. اگر سابقه مشکلات خونریزی مانند هموفیلی دارید، مصرف سیالیس ممکن است خطر خونریزی شما را افزایش دهد. اگر سابقه مشکلات خونریزی دارید، قبل از مصرف سیالیس با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است درمان متفاوتی را توصیه کنند.

تغییر شکل آلت تناسلی یا بیماری پیرونی. اگر آلت تناسلی شما تغییر شکل داده است یا سابقه بیماری پیرونی (آلت تناسلی خمیده) دارید، قبل از مصرف سیالیس به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت مصرف دارو ممکن است در معرض خطر افزایش نعوظ طولانی مدت باشید. ممکن است خون در آلت تناسلی گیر کرده و منجر به نعوظی شود که بیش از 4 ساعت طول می کشد، که می تواند خطرناک باشد و باعث آسیب ماندگار شود. احتمالاً پزشک از شما می خواهد دوز کم سیالیس مصرف کنید یا با احتیاط از دارو استفاده کنید.

سابقه نعوظ بیش از 4 ساعت. اگر سابقه نعوظ طولانی مدت یا پریاپیسم دارید، ممکن است در حین مصرف سیالیس در معرض خطر ابتلا به آنها باشید.

نعوظ طولانی مدت نعوظی است که بیش از 4 ساعت طول بکشد. و پریاپیسم نعوظ دردناکی است که بیش از 6 ساعت طول می کشد. هر دو شرایط اضطراری در نظر گرفته می شوند و برای جلوگیری از آسیب طولانی مدت باید فورا درمان شوند.

بنابراین اگر در گذشته نعوظ طولانی مدت یا پریاپیسم داشته اید، قبل از مصرف سیالیس به پزشک خود اطلاع دهید. آنها ممکن است از شما بخواهند که پس از استفاده از سیالیس وضعیت خود را به دقت بررسی کنید.

مشکلات سلول های خونی مشکلات سلول های خونی می تواند شامل کم خونی سلولی و سرطان های خون مانند مولتیپل میلوما یا لوسمی باشد. اگر مشکل سلول های خونی دارید، قبل از استفاده از سیالیس به پزشک خود اطلاع دهید.

هنگام مصرف دارو ممکن است در معرض خطر افزایش نعوظ طولانی مدت باشید. نعوظ بیش از 4 ساعت می تواند خطرناک باشد و ممکن است باعث آسیب دائمی شود. در صورت داشتن مشکلات سلولی، پزشک ممکن است دوز پایین سیالیس را توصیه کند.

واکنش آلرژیک : اگر به سیالیس یا هر یک از ترکیبات آن واکنش آلرژیک داشته اید، نباید سیالیس مصرف کنید. از پزشک خود بپرسید که چه داروهای دیگری برای شما گزینه های بهتری هستند.

سخن پایانی

سیالیس برای درمان اختلال نعوظ (ED) و علائم و نشانه های هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) اندیکاسیون دارد. همچنین برای درمان مردان مبتلا به ED و BPH تأیید شده است.سیالیس قرصی است که به صورت خوراکی مصرف می شود. یا یک بار در روز یا فقط در صورت نیاز مصرف می شود.

سیالیس یک مهارکننده فسفودی استراز 5 (PDE5) است. برای ED، با مسدود کردن PDE5 کار می کند، که سپس گوانوزین مونوفسفات حلقوی (GMP) را افزایش می دهد. افزایش GMP حلقوی باعث شل شدن ماهیچه های صاف و شریان ها می شود و منجر به جریان بیشتر خون در آلت تناسلی می شود.

دقیقاً مشخص نیست که سیالیس چگونه برای درمان علائم BPH عمل می کند. با این حال، اعتقاد بر این است که با شل کردن عضلات صاف اطراف پروستات و مثانه کار می کند و منجر به کاهش علائم ادراری می شود.

پس از مصرف سیالیس، حداکثر غلظت (Cmax) بین 30 دقیقه تا 6 ساعت پس از مصرف به دست می آید. میانگین Cmax در 2 ساعت پس از دوز رخ می دهد. حالت پایدار پس از 5 روز مصرف یک بار در روز حاصل می شود.

حجم توزیع سیالیس حدود 63 لیتر است. در حدود 94 درصد به پروتئین بسیار متصل است. سیالیس در ابتدا از طریق CYP3A4 در کبد متابولیزه می شود. سپس متیله می شود و به محصول متابولیزه شده آن، متیل کاتکول گلوکورونید، گلوکورونید می شود. نیمه عمر سیالیس حدود 17.5 ساعت است.

موارد منع مصرف

سیالیس در موارد زیر منع مصرف دارد: بیمارانی که نیترات مصرف می کنند
بیماران با سابقه واکنش آلرژیک به سیالیس یا تادالافیل
بیمارانی که از محرک‌های گوانیلات سیکلاز مانند ریوسیگوات (آدمپاس) استفاده می‌کنند.

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت