درمان کاهش میل جنسی زنان با قرص های تقویت کننده

بی میلی زنان

درمان کاهش میل جنسی زنان با قرص های تقویت کننده که بسیاری از زوجین بخصوص زنان از آن بی اطلاع هستند.سوالی که در این مقاله مطرح است ” قرص های تقویت کننده چگونه می تواند به افزایش میلی جنسی آنها کمک کند؟ ”

اختلال عملکرد جنسی به مشکلات مداوم یا تکرار شونده در هر مرحله از پاسخ جنسی اشاره دارد. این مشکلات می تواند مانع از تجربه رضایت جنسی زوجین شود.

کاهش میل جنسی زنان به انجام فعالیت جنسی کم زنان و بی اشتهایی جنسی آنها اشاره دارد. پشتیبانی علمی زیادی برای درمان طبیعی کاهش میل جنسی وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد با افزودن مکمل‌های طبیعی و تغییرات سبک زندگی، شاهد بهبودی هستند.

این مقاله به مکمل هایی می پردازد که برای تقویت میل جنسی زنان استفاده می شوند. همچنین در مورد ایمنی این مکمل ها و برخی از راه های طبیعی دیگر که ممکن است بتوانید میل جنسی خود را افزایش دهید، اشاره می کند.

تغییر میل جنسی بخشی طبیعی از زندگی است، اما برخی از زنان هستند که به بیماری اختلال میل جنسی کم‌فعال (HSDD) مبتلا هستند.

این اختلال به عنوان یک عملکرد جنسی ذهنی و جسمی تعریف می شود که در آن زنان برای ایجاد رابطه جنسی هیچ  انگیزه ای ندارند یا تمایل به داشتن رابطه جنسی را از دست می دهند و باعث ناراحتی خود یا مشکلاتی در روابطشان می شود.

این وضعیت ممکن است به عنوان اختلال علاقه و برانگیختگی جنسی زنان (FSIAD) نیز شناخته شود. حدود 10 درصد از زنان با HSDD زندگی می کنند. این وضعیت می تواند بر کیفیت زندگی و سلامت روان زن تأثیر بگذارد.

بر اساس یک مقاله معتبر در سال 2019  HSDD اختلال عملکرد جنسی  ناشی از عدم تعادل در مسیرهای عصبی در مغز است.

محققان خاطر نشان کردند: این عدم تعادل می تواند منجر به افزایش بازداری ، کاهش تحریک و کاهش پاسخگویی به نشانه های جنسی شود.

علل کاهش میل جنسی زنان

کاهش میل جنسی زنان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، هم داخلی و هم خارجی. استرس ، عزت نفس پایین ، مشکلات روابط و کمبود خواب همگی می توانند به کاهش میل جنسی کمک کنند.

مصرف الکل و مواد مخدر و برخی داروها، مانند داروهایی که برای درمان افسردگی یا سرطان استفاده می شوند، می توانند بر میل جنسی شما نیز تأثیر بگذارند.

برخی از شرایط پزشکی نیز می تواند منجر به کاهش تمایل شما به رابطه جنسی شود. این شامل:
عدم تعادل هورمونی
یائسگی
افسردگی

علائم سرد مزاجی زنان HSDD

نوسان میل جنسی در بین زنان طبیعی است، اما اگر تغییرات در میل جنسی آنقدر شدید باشد که بر روابط یا عزت نفس شما تأثیر بگذارد و بیشتر از شش ماه کمبود میل جنسی را تجربه می کنید. یک زن مبتلا به سندرم اختلال جنسی HSDD  هستید.

علائم مرتبط با HSDD عبارتند از:

بی میلی به فعالیت جنسی

فقدان افکار یا تخیلات جنسی

بی علاقگی به شروع رابطه جنسی

مشکل لذت بردن از رابطه جنسی

فقدان احساسات لذت بخش در هنگام تحریک اندام تناسلی

عملکرد جنسی شریک زندگی

شرایط پزشکی مانند دیابت

عوارض جانبی دارویی مانند داروهای ضد افسردگی رایج یا داروهای فشار خون

مشکلات در یک رابطه، از جمله آزار عاطفی یا فیزیکی

مشکلات روانپزشکی مانند اضطراب و افسردگی

یائسگی

قرص های افزایش میل زنان

دو داروی تجویزی که در بازار وجود دارد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای اختلال میل جنسی کم  زنان تایید شده است. این داروها که به غلط  با نام «ویاگرای زنانه» شناخته شده اند.

فلیبانسرین (Addyi) :  قرصی که هر شب مصرف می شود.

برملانوتید (Vyleesi) : یک تزریق خود تجویز قبل از رابطه جنسی

قطره اسپانیش گلد فلای : بهترین قطره تحریک کننده زنان

لازم به ذکر است که FDA استفاده از سیلدنافیل (ویاگرا) را برای همه زنان تایید نکرده است، فقط برای زنانی که میل جنسی پایینی دارند تجویز می شود.

 قرص افزایش میل جنسی زنان چگونه کار می کند؟

قرص  addy , vyleesi  هر دو متفاوت از ویاگرا هستند.  تولید شده توسط Sprout Pharmaceuticals، یک عامل سروتونرژیک چند وجهی است که در اصل برای درمان اختلال افسردگی اساسی ساخته شده است.

برخلاف ویاگرا که بر روی اندام های مردانه کار می کند، آدی انتقال دهنده های عصبی سروتونین ، دوپامین و نوراپی نفرین را هدف قرار می دهد.

آدی در کار آزمایی‌ های بالینی برای درمان افسردگی ناموفق بود ، اما طبق مقاله‌ای در سال 2017 گزارش شد که این دارو میل جنسی زنان را افزایش می دهد.

این قرص ها نسبتاً خوب هستند اما قرص های معجزه آسایی برای زنان نیستند. ممکن است عوارض جانبی در هر فرد متفاوت باشد یا هیچگونه عوارضی نداشته باشد یعنی بستگی به بدن فرد دارد.

خطرات و عوارض جانبی قرص تقویت جنسی زنان

به گفته اوپال ، زنان مبتلا به افسردگی و کسانی که الکل مصرف می کنند نباید آدی مصرف کنند. و عارضه جانبی عمده Vyleesi افزایش فشار خون است.

احتمال تهوع پس از تزریق و در حین رابطه جنسی یکی از عوارض جانبی این دارو است استفاده از این قرص ها برای زنان مبتلا به بیماری های قلبی عروقی توصیه نمی شود.

زنانی که از نالترکسون استفاده می کنند، دارویی که برای وابستگی به الکل یا مواد افیونی استفاده می شود، نباید از Vyleesi استفاده کنند زیرا می تواند منجر به نارسایی نالترکسون شود.اگر علائم در حدود 8 هفته بهبود نیافتند، هر دو دارو باید قطع شوند.

چگونه پزشکان HSDD بی میلی زنان را تشخیص می دهند؟

برخلاف سایر شرایط پزشکی، آزمایش خاصی برای تشخیص HSDD وجود ندارد. با این حال، چند روش توسط پزشکان برای تشخیص این بیماری استفاده می شود.

با اطلاع دادن به پزشک در مورد علائم خود شروع کنید. پزشک ممکن است در مورد اینکه چگونه میل جنسی کم شما بر سلامتی شما تأثیر می گذارد سؤالاتی بپرسد.

پزشک شما سعی خواهد کرد که علت اصلی این بیماری را شناسایی کند. این علل می تواند فیزیکی، احساسی یا ترکیبی باشد.

علل فیزیکی :

آرتروز

بیماری عروق کرونر

دیابت

کاهش سطح استروژن یا تستوسترون

تغییرات هورمونی در دوران بارداری یا بعد از آن

خستگی یا خستگی ناشی از برنامه طاقت فرسا کاری

مصرف برخی از داروهایی که بر میل جنسی تأثیر می گذارد

علل  روانی :

سابقه اضطراب، افسردگی یا اعتماد به نفس پایین

سابقه سوء استفاده جنسی

مشکلات اعتماد به شریک جنسی

پزشک شما همچنین ممکن است یک معاینه لگنی و آزمایش خون برای بررسی سطوح هورمونی برای شناسایی هر گونه تغییری که ممکن است بر میل جنسی شما تاثیر بگذارد ، انجام می دهد.

با این حال، گاهی اوقات هیچ دلیل زمینه ای خاصی برای HSDD وجود ندارد. این بدان معنا نیست که مشکلات جنسی شما قابل درمان نیست.

پزشکان چگونه HSDD اختلال جنسی زنان را درمان می کنند؟

روش های مختلفی برای درمان HSDD استفاده می شود. برای یافتن درمان مناسب ، مهم است که علت اصلی علائم خود را پیدا کنید.

پزشک شما ممکن است از شما بپرسد که آیا در حال حاضر دارویی مصرف می کنید. برخی داروها می توانند بر میل جنسی تأثیر منفی بگذارند.

به عنوان مثال، برخی از داروهای ضد افسردگی ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند. در چنین مواردی، پزشک ممکن است نسخه ای را با عوارض جانبی کمتر پیشنهاد کند.

مصرف داروهای ضد افسردگی را بدون تایید پزشک قطع نکنید.اگر به نظر می رسد که مسائل عاطفی ریشه ی  علائم شما هستند، ممکن است پزشک شما مشاوره ای را پیشنهاد دهد.

یک متخصص نه تنها می تواند به شما یاد دهد که چگونه با شریک زندگی خود ارتباط بهتری برقرار کنید، بلکه می تواند به شما در شناسایی تکنیک های جنسی برای تجربه لذت بخش تر کمک کند.

معمولاً برای زنان یائسه تغییراتی در سطح استروژن وجود دارد. این به دلیل کاهش جریان خون به واژن است اگر کاهش سطح استروژن باعث علائم HSDD شما شود، ممکن است درمان با استروژن پیشنهاد شود.

پزشک، استفاده از کرم ، شیاف یا حلقه ای را که استروژن را در واژن آزاد می کند، توصیه می کند. این می تواند جریان خون را بدون عوارض جانبی ناخواسته ناشی از مصرف قرص استروژن افزایش دهد.

گزینه درمانی دیگر قرص فلیبانسرین (Addyi) است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است. نشان داده شده است که این دارو میل جنسی را در زنان یائسه با میل جنسی کم را تقویت می کند.

با این حال، این دارو برای همه نیست. عوارض جانبی احتمالی قرص تقویت جنسی زنان   عبارتند از: افت فشار خون (فشار خون پایین)، غش و سرگیجه.

داروی تزریقی برملانوتید (Vyleesi) نیز برای درمان میل جنسی کم در زنان پیش از یائسگی مورد تایید FDA قرار گرفته است. عوارض جانبی احتمالی شامل حالت تهوع شدید، واکنش در محل تزریق و سردرد است.

گزینه دارویی دیگری مانند قطره اسپانیش گلد فلای قطره محرک زنان که برای افزایش میل جنسی زنان استفاده می شود این قطره ساخت کشور آلمان است و برخلاف قرص های دیگر هیچ گونه عوارضی ندارد.

بی اطلاعی زنان درباره قرص های تقویت جنسی زنان

زنان اغلب به نگرانی های مربوط به سلامت جنسی خود به عنوان یک وضعیت پزشکی فکر نمی کنند .

در  نظرسنجی از شرکت‌کنندگان در یک ثبت HSDD نشان داد که بیشترین دلیلی که زنان مبتلا به HSDD به دنبال کمک پزشکی نمی‌روند این بود که آنها معتقد بودند این علائم فقط بخشی طبیعی از پیری یا داشتن یک رابطه طولانی‌مدت است.

عدم آگاهی زنان از موثر بودن قرص تقویت جنسی و درمان های موثر برای سلامت جنسی باعث شده که پیگیر مشکل جنسی خود نباشند  از داروها و روش های درمان اختلالات خود بی اطلاع باشند.

از آنجایی که میل جنسی می تواند تحت تاثیر عوامل خارجی زیادی قرار گیرد، می توان با تغییرات ساده در سبک زندگی میل جنسی خود را افزایش داد.

  • غذاهای خاصی بخورید

مانند مکمل‌های غذایی، تحقیقات بسیار کمی در مورد اینکه چگونه خوردن برخی غذاها ممکن است میل جنسی شما را افزایش دهد، وجود دارد.

با این حال، بسیاری از این غذاها برای قرن ها به عنوان داروی غرایز جنسی مورد استفاده قرار گرفته اند و طرفداران آن معتقدند که می توانند کمک کنند. چند مثال عبارتند از:

شکلات : وقتی شکلات می خورید، مغزتان اندورفین ترشح می کند. همان مواد شیمیایی هستند که در طول ارگاسم آزاد می شوند. شواهد  نشان می دهد که خوردن شکلات ممکن است به تقویت میل جنسی شما کمک کند.

خرما : این میوه حاوی اسیدهای آمینه مانند آرژنین است. تصور می شود خرما مانند مکمل غذایی ال آرژنین جریان خون را بهبود می بخشد و برانگیختگی جنسی را افزایش می دهد.
ساردین : ساردین و سایر انواع غذاهای دریایی حاوی سطوح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 سالم هستند .

این مواد به حمایت از سیستم دوپامین در مغز کمک می کنند. 10 دوپامین یک ماده شیمیایی است که می تواند تحریک و برانگیختگی جنسی را بهبود بخشد.

توت فرنگی : توت فرنگی حاوی ویتامین C است که در تحریک هورمونی به نام اکسی توسین نقش دارد. 12 اکسی توسین با میل و ارگاسم مرتبط است.

  • افزایش اعتماد به نفس 

اگر اعتماد به نفس ندارید! می تواند تأثیر زیادی بر میل جنسی شما داشته باشد. اولین قدم برای حل این مشکل، شناسایی مشکل اساسی است.

کمک گرفتن از یک روانشناس یا روانپزشک نقطه خوبی برای شروع است. ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و برنامه ورزشی می تواند به شما کمک کند از نظر جسمی حس بهتری داشته باشید، که می تواند تأثیر زیادی بر احساس شما نسبت به خودتان داشته باشد.

  • استرس را کاهش دهید

استرس می تواند عواقب سلامتی زیادی داشته باشد. این شامل:

خستگی یا کاهش انرژی

سردرد

ناراحتی گوارشی

تنش و درد عضلات

خواب بد

همه این موارد می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند.

اگر می توانید، سعی کنید راه هایی برای کاهش بار استرس خود بیابید. از آنجایی که این همیشه امکان پذیر نیست، بحث در مورد استرس و علائم خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند مفید باشد. یک روانپزشک یا روانشناس نیز می تواند به شما کمک کند تا مدیریت استرس خود را یاد بگیرید.

سوالات متداول کاربران

  • چه ویتامین هایی می توانند میل جنسی زنان را افزایش دهند؟

شواهد علمی زیادی مبنی بر اینکه ویتامین ها می توانند میل جنسی زنان را بهبود بخشند وجود ندارد. با این حال، مصرف ویتامین C می تواند به تحریک اکسی توسین ، هورمونی که با میل جنسی مرتبط است، کمک کند. برخی از مطالعات همچنین ارتباطی با کمبود ویتامین D و کاهش عملکرد جنسی پیدا کرده اند.

  •  عمده دلایل کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

کاهش میل جنسی زنان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. استرس ، کمبود خواب، شرایط پزشکی مانند افسردگی یا عدم تعادل هورمونی، و برخی داروها همگی می توانند منجر به کاهش میل جنسی شوند. یائسگی نیز ارتباط نزدیکی با کاهش میل جنسی دارد.

  • چقدر طول می کشد تا میل جنسی خود را افزایش دهید؟ 

بستگی داره علتش چی باشه اگر میل جنسی شما تحت تأثیر استرس یا خواب ضعیف است، حل این مشکلات ممکن است میل جنسی شما را نسبتاً سریع افزایش دهد.

اگر میل جنسی پایین شما به مشکلات سلامتی مانند افسردگی مرتبط است، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه شاهد بهبودی در زندگی جنسی خود باشید،  برای درمان بیماری های زمینه ای خود اقداماتی انجام دهید.

  • آیا قرص تقویت کننده جنسی می توانند موثر باشند؟

بله ، قرص تقویت کننده جنسی زنان با توجه به مکمل های طبیعی که دارد می تواند به شما کمک کند عملکرد جنسی بهتری داشته باشید.

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت