روش های بهبود رابطه جنسی در زندگی زناشویی

بهبود رابطه جنسی

در این مقاله سعی می کنیم با ارائه نکاتی برای بهبود رابطه جنسی که یکی از مهم ترین مسائل روز است و رابطه تنگاتنگی با سلامت روحی و جسمی افراد دارد به شما برای ایجاد یک رابطه سالم با شریک زندگی تان کمک کنیم.

رابطه جنسی خوب از درک نحوه عملکرد بدن شما ناشی می شود. در مورد رفتارها و تمایلات جنسی، بین افراد تفاوت وجود دارد. داشتن یک زندگی جنسی سالم هم از نظر عاطفی و هم از نظر جسمی و فیزیکی بسیار مهم است.

همچنین لذت جنسی فواید زیادی برای سلامتی دارد زمانی که ارگاسم صورت می گیرد. با ترشح اندورفین ، بدن به حالت طبیعی خود بازمی گردد. اندورفین هورمون هایی هستند که درد را متوقف می کنند و احساس بهتری به شما می دهند.
تعداد دفعات رابطه جنسی در روز یا هفته بین افراد متفاوت است اینکه چند وقت یکبار رابطه جنسی دارید به چیزهای زیادی بستگی دارد، مانند اینکه شریک زندگیتان چقدر تمایل جنسی دارد یا رابطه عاطفی بین شما چگونه است یا میل جنسی شما در چه حد است.

میل جنسی شما می تواند بر اساس چیزهایی مانند استرس، داروهایی که مصرف می کنید و سایر عوامل فیزیکی، احساسی و سبک زندگی تغییر کند.

برخی از افراد می خواهند هر روز یا بیش از یک بار در روز رابطه جنسی داشته باشند و برخی افراد به ندرت تمایل به داشتن رابطه جنسی دارند. افرادی هم هستند که هیچگونه میل جنسی ندارند.

چگونه می توانیم زندگی جنسی سالمی داشته باشیم؟

داشتن یک زندگی جنسی سالم به معنای مراقبت از خود است، چه شریک زندگی داشته باشید و چه نداشته باشید. از نظر فیزیکی، این به معنای انجام رابطه جنسی ایمن ، انجام آزمایشات STD به طور منظم، و مراجعه به پزشک در صورت داشتن اختلال جنسی یا هر گونه مشکل سلامتی دیگر است.

احساس خوب نسبت به بدن خود، لذت بردن از لذت جنسی ، احساس راحتی در جهت گیری جنسی و هویت جنسی و داشتن روابط سالم نیز بخش مهمی از تمایلات جنسی سالم است.

داشتن یک زندگی جنسی سالم به این معنی است که بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید یا نمی‌خواهید انجام دهید در مورد احساسی که در رابطه جنسی پیدا می کنید چه خوب چه بد خود شما هستید که تصمیم می گیرید.

شریک زندگی شما باید به مرزهای شما احترام بگذارد و شما هم باید به مرزهای او احترام بگذارید، رابطه جنسی باید یک زندگی جنسی سالم را برای شما به همراه داشته باشد.

ده مزیت رابطه جنسی

مزایای رابطه جنسی فراتر از اتاق خواب است.

1. سیستم ایمنی بدن را بالا می برد

 یک آنتی بادی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، بدن را دربرابر میکروب ها و ویروس ها مقاوم می کند. ویلکس در پنسیلوانیا دریافتند که دانشجویانی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند در مقایسه با دانشجویانی که کمتر رابطه جنسی داشتند، دارای سطوح بالاتری از آنتی بادی خاص بودند.

2.میل جنسی شما را افزایش می دهد.

دکتر لورن استرایچر می گوید : داشتن رابطه جنسی باعث بهتر شدن رابطه جنسی می شود و میل جنسی شما را بهبود می بخشد. او استادیار بالینی مامایی و زنان در دانشکده پزشکی  دانشگاه نورث وسترن در شیکاگو است.

برای زنان، داشتن رابطه جنسی، روان‌کاری واژن، جریان خون و خاصیت ارتجاعی را افزایش می‌دهد، همه این‌ها باعث می‌شوند که با رابطه جنسی احساس بهتری داشته باشید.
رابطه جنسی خوب مانند یک تمرین برای عضلات کف لگن است ، هنگامی که شما ارگاسم را تجربه می کنید، باعث انقباض عضلات می شود و آنها را تقویت می کند.

3. فشار خون را کاهش می دهد.

یک زندگی جنسی خوب برای قلب شما مفید است. علاوه بر اینکه رابطه جنسی راهی عالی برای افزایش ضربان قلب است، به حفظ تعادل سطح استروژن و تستوسترون کمک می کند.


تحقیقات نشان می دهد که بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون رابطه ی مستقیم وجود دارد. رابطه جنسی نه خود ارضایی فشار خون سیستولیک را کاهش می دهد.

4. به عنوان ورزش به حساب می آید


رابطه جنسی حدوداً پنج کالری در دقیقه مصرف می کند، ضربان قلب را بالا می برد و در حین عمل جنسی بدن از عضلات مختلف استفاده می کند. اگر به طور منظم برای آن وقت بگذارید. مانند ورزش، به متابولیسم بدن کمک می کند.

یک زندگی جنسی خوب برای قلب شما مفید است. علاوه بر اینکه رابطه جنسی راهی عالی برای افزایش ضربان قلب است، به حفظ تعادل سطح استروژن و تستوسترون کمک می کند. تعادل بین استروژن و تستوسترون از پوکی استخوان و حتی بیماری قلبی جلوگیری می کند.

در طی یک مطالعه، مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، نسبت به مردانی که به ندرت رابطه جنسی دارند، در معرض ابتلا به بیماری قلبی بودند.

6. خطر حمله قلبی را کاهش می دهد

پینزون می‌گوید: « وقتی یکی از آن‌ها کم باشد، مشکلات زیادی مانند پوکی استخوان و حتی بیماری قلبی ایجاد می‌شود ».

داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است کمک کند. در طی یک مطالعه، مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، نصف مردانی که به ندرت رابطه جنسی داشتند، در معرض ابتلا به بیماری قلبی بودند.

7. درد بدن را کاهش می دهد

ارگاسم می تواند درد رامتوقف کند. هورمونی ترشح می کند که به افزایش آستانه درد شما کمک می کند.

تحریک بدون ارگاسم نیز می تواند این کار را انجام دهد.

کومیساروک می‌گوید: «ما دریافته‌ایم که تحریک واژن می‌تواند درد مزمن کمر و پا را مسدود کند ، و بسیاری از زنان به ما گفته‌اند که خود تحریکی دستگاه تناسلی می‌تواند دردهای قاعدگی ، درد آرتریت و در برخی موارد حتی سردرد را کاهش دهد.

8. احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد

در طی یک مطالعه که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد مردانی که حداقل 21 بار در ماه انزال می کنند، کمتر به سرطان پروستات مبتلا شدند.

سلامت جنسی با سلامت کلی ذهنی ، جسمی و عاطفی شما ارتباط مستقیم دارد. برقراری ارتباط خوب با شریک زندگی خود، با حفظ و ایجاد یک سبک زندگی سالم ، می تواند به شما برای بهتر شدن زندگی و روحیه تان کمک کند.

9. کاهش دهنده استرس و فشارهای روانی

سکس می تواند به شما کمک کند تا آرامش داشته باشید و ذهن شما را از نگرانی ها و اضطراب های روزمره دور کند. در طول رابطه جنسی، بدن شما اندورفین و اکسی توسین ترشح می‌کند و این هورمون‌های حس خوب باعث ایجاد احساس آرامش و صمیمیت می‌شوند همچنین به جلوگیری از اضطراب و افسردگی کمک می‌کنند.

10. رابطه جنسی شما را باهوش تر می کند.

رابطه ی جنسی، این کلمه می تواند عشق، هیجان، و اشتیاق، اضطراب و ناامیدی را برای شما به ارمغان بیاورد بستگی دارد چگونه رابطه جنسی را تجربه کنید. و از چه دیدگاهی به این رابطه بنگرید. تقریبا همه افراد در طول چندین دهه زندگی جنسی با همه این احساسات و هیجانات مواجه خواهند شد.

رابطه جنسی یکی دیگر از عملکردهای بدنی هورمون محور است علاوه براینکه برای تداوم گونه طراحی شده است.اما نمی تواند پیچیدگی عملکرد جنسی انسان را دست کم بگیرد.

علاوه بر نیروهای بیوشیمیایی، تجربیات و انتظارات شما به شکل گیری تمایلات جنسی شما کمک می کند. درک شما از خود به عنوان یک موجود جنسی، افکار شما در مورد آنچه که یک رابطه جنسی رضایت بخش را تشکیل می دهد، و رابطه شما با شریک زندگی تان عوامل کلیدی در توانایی شما برای ایجاد و حفظ یک زندگی جنسی رضایت بخش هستند.

رابطه جنسی سالم
راهکارهایی برای بهبود رابطه زناشویی

صحبت کردن با شریک زندگی خود

بسیاری از زوج ها حتی در بهترین شرایط هم صحبت در مورد رابطه جنسی را دشوار می دانند. هنگامی که مشکلات جنسی رخ می دهد، احساس صدمه، شرم، می تواند گفتگو را به طور کلی متوقف کند. از آنجایی که ارتباط خوب سنگ بنای یک رابطه سالم است.

برقراری گفتگو اولین قدم نه تنها برای یک زندگی جنسی بهتر، بلکه برای ایجاد پیوند عاطفی نزدیک تر است. در اینجا چند نکته برای مقابله با این موضوع حساس آورده شده است.

به جای تمرکز بر موارد منفی به مسئله جنسی به عنوان مشکلی که باید با هم حل شود نگاه کنید به هیچ عنوان خود و شریک زندگی تان را سرزش نکنید چون زنان در رابطه جنسی فقط به تماس فیزیکی نگاه نمی کنند آنها دوست دارند رابطه نزدیک و صمیمی با کسی که وارد رابطه جنسی می شوند داشته باشند.

اگر زن هستید در مورد تغییرات بدن خود به شریک زندگی خود توضیح دهید. اگر گرگرفتگی شما را در شب بیدار نگه می دارد یا یائسگی واژن شما را خشک کرده است، در مورد این موارد با همسرتان صحبت کنید.

خیلی بهتر است که او بداند واقعاً چه اتفاقی در حال رخ دادن است نه اینکه این تغییرات فیزیکی را به عنوان عدم علاقه تفسیر کند.

به همین ترتیب، اگر مرد هستید به همسرتان نشان دهید که با چه حرکتی یا چه کارهایی شما بیشتر تحریک می شوید.

صادق باشید. ممکن است فکر کنید با تظاهر به ارگاسم از احساسات شریک زندگی خود محافظت می کنید ، اما در واقعیت در حال شروع به پایین رفتن از یک سراشیبی لغزنده هستید.

به همان اندازه که صحبت کردن در مورد هر مشکل جنسی چالش برانگیز است، سطح دشواری آن زمانی که مشکل زیر سال ها دروغ ، صدمه و رنج مدفون شود به شدت افزایش می یابد.

فضایی از مراقبت و مهربانی ایجاد کنید اغلب لمس کنید و ببوسید به خاطر مشکلات جنسی خود یا شریک زندگیتان را سرزنش نکنید. برای حفظ صمیمیت عاطفی و فیزیکی در رابطه خود تمرکز کنید.

نکاتی درباره رابطه جنسی رضایت بخش

درمان مشکلات جنسی در حال حاضر آسان تر از همیشه است در صورت نیاز ، داروها و درمانگرهای جنسی حرفه ای وجود دارند. اما ممکن است بتوانید با ایجاد چند تغییر در سبک عشق ورزی خود ، مسائل جزئی جنسی را حل کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید.

با افزایش سن، پاسخ های جنسی شما کاهش می یابد. شما و شریک زندگیتان می توانید با پیدا کردن یک محیط آرام ، راحت و بدون وقفه برای رابطه جنسی ، شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

از ژل های روان کننده استفاده کنید

اغلب، خشکی واژن که در دوران پیش از یائسگی شروع می شود را می توان به راحتی با مایعات و ژل های روان کننده مرطوب نگه داشت.

همچنین ، درک کنید که تغییرات فیزیکی در بدن شما به این معنی است که برای برانگیختگی و رسیدن به ارگاسم به زمان بیشتری نیاز دارید.

صرف زمان بیشتر برای رابطه جنسی چیز بدی نیست. استفاده از این نیازهای فیزیکی در روال عشق ورزی می تواند درهایی را به روی نوع جدیدی از تجربه جنسی باز کند. تماس فیزیکی بوسیدن و در آغوش گرفتن برای حفظ پیوند عاطفی و فیزیکی ضروری است.

لمس کردن را تمرین کنید تکنیک‌های تمرکز حواس می‌توانند به شما کمک کنند تا صمیمیت فیزیکی را بدون احساس فشار دوباره برقرار کنید.

بسیاری از کتاب‌های خودآموز و فیلم‌های آموزشی ، تغییراتی در این تمرین‌ ها ارائه می‌دهند.

پوزیشن های مختلف را امتحان کنید ، ایجاد مجموعه ای از پوزیشن های مختلف جنسی نه تنها به عشق ورزی می افزاید، بلکه می تواند به غلبه بر مشکلات نیز کمک کند.

قبل از برقراری رابطه جنسی ، یک کار آرام بخش را با هم انجام دهید ، مانند بازی کردن یا بیرون رفتن برای یک شام خوب یا تکنیک های تمدید اعصاب مانند تمرینات تنفس عمیق یا یوگا را امتحان کنید.

از حلقه ویبراتور استفاده کنید. این دستگاه به انتهای آلت تناسلی وصل می شود و باعث نعوظ بیشتر آقایان شده و به رابطه جنسی کمک می کند.

ورزش کنید

فعالیت بدنی در درجه اول از جمله رفتارهای سالمی است که می تواند عملکرد جنسی شما را بهبود بخشد. از آنجایی که برانگیختگی فیزیکی تا حد زیادی به جریان خون خوب بستگی دارد ، ورزش هوازی که قلب و عروق خونی شما را تقویت می کند بسیار مهم است.

ورزش مزایای زیادی برای سلامتی دارد،جلوگیری از بیماری های قلبی ، پوکی استخوان ، و برخی از انواع سرطان ، بهبود خلق و خو و کمک به داشتن خواب بهتر در شب.

سیگار نکشید

سیگار بیماری عروق را افزایش می دهد عروق جریان خون آلت تناسلی، کلیتوریس و بافت های واژن تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، زنان سیگاری دو سال زودتر افراد غیرسیگاری خود یائسه می شوند. اگر به کمک نیاز به ترک سیگار دارید، آدامس یا چسب های نیکوتینی را امتحان کنید یا از پزشک خود در مورد داروهای بوپروپیون یا وارنیکلین سوال کنید.

الکل مصرف نکنید

الکل می تواند با کند کردن سیستم عصبی مرکزی ، رفلکس های جنسی را مهار کند. نوشیدن مقادیر زیاد در یک دوره طولانی می تواند به کبد آسیب برساند و منجر به افزایش تولید استروژن در مردان شود.

در زنان، الکل می تواند باعث گرگرفتگی شود و خواب را مختل کند، و مشکلاتی را که در حال حاضر در یائسگی وجود دارد را تشدید کند.

پرخوری نکنید

زیاده روی در مصرف غذاهای چرب منجر به کلسترول خون بالا و چاقی می شود که هر دو عامل خطر اصلی بیماری های قلبی عروقی هستند. علاوه بر این، اضافه وزن می تواند باعث بی حالی و بی حوصله گی در رابطه جنسی شود.

دفعات رابطه تان را افزایش دهید

هنگامی که استروژن در دوران یائسگی کاهش می یابد، دیواره های واژن مقداری خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. شما می توانید این روند را از طریق فعالیت جنسی کاهش دهید.

برای مردان، دوره های طولانی بدون نعوظ می تواند آلت تناسلی را از بخشی از خون غنی از اکسیژن که برای حفظ عملکرد جنسی خوب نیاز دارد، محروم کند. در نتیجه، چیزی شبیه به بافت اسکار در سلول‌های عضلانی ایجاد می‌شود که با افزایش جریان خون در توانایی آلت تناسلی برای انبساط تداخل می‌کند.

بازگرداندن سرگرمی به رابطه جنسی

ماجراجو باشید. شاید هرگز در کف اتاق نشیمن یا در یک مکان خلوت در جنگل رابطه جنسی نداشته باشید. اکنون ممکن است زمان آن باشد که آن را امتحان کنید. یا سعی کنید کتاب ها و فیلم های با موضوع عشق را جستجو کنید.

خلاق باشید

اگر به عشق ورزی در پنج شنبه شب عادت دارید، به جای آن صبح جمعه را انتخاب کنید. موقعیت ها و فعالیت های جدید بسازید لباس‌های زیر زنانه بپوشید.

مهمترین ابزاری که نیاز دارید نگرش شما در مورد تمایلات جنسی است با داشتن اطلاعات خوب و دیدگاهی مثبت ، می توانید زندگی جنسی سالمی را برای سال‌های آینده حفظ کنید. داشتن رابطه جنسی فقط برای بچه دار شدن نیست، بلکه باید برای همه افراد یک رابطه جذاب و سرگرم کننده باشد.

درک آناتومی بدن خود و همسرتان به هر دوی شما کمک می‌کند در طول رابطه جنسی لذت ببرید اگر رابطه زناشویی نبود ما روی این سیاره نبودیم. اگرچه رابطه جنسی بخشی از چرخه زندگی انسان است، بسیاری از مردم هنوز بحث کردن در مورد آن را تابو می دانند.

 

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت