دلایل روانی مشکلات جنسی مردان چیست؟

بررسی علل مشکلات جنسی زنان و مردان

یکی از مشکلات جنسی زنان و مردان تصورات غلط در مورد تمایلات جنسی و رابطه جنسی در بین مردم است که فرد را می تواند با چالش های زیادی در زندگی روزمره و روابط ایجاد کند. مشکلات جنسی اغلب به دلیل عدم آموزش و باورهای غلط در جامعه ایجاد می شود.

اختلال نعوظ، ناتوانی در شروع، حفظ و نداشتن نعوظ کافی برای مقاربت جنسی یکی از مشکلات اساسی مردان است. در سال‌های اخیر روش‌های جدید تشخیص و درمان شروع شده و بیماران نسبت به این مشکل هوشیارتر شده‌اند.و برای رفع این مشکلات می توانند از قرص های تقویت نعوظ و داروی گیاهی که برا درمان مشکلات جنسی تولید می شوند استفاده کنند.

شرایط پرورش سنتی جنسی مردان

مردان تصوری که از روابط جنسی دارند این است که همیشه برای رابطه جنسی آماده باشند بخش مهمی از چیزهایی است که پسرها از لحاظ اجتماعی در مورد مرد بودن یاد می‌گیرند.

مردان برای به چنگ آوردن زنان و ارضای خواسته های آنها آموزش دیده اند و اغلب باید بین جنسیت و عشق تمایز قائل شوند.

مردان تمایل دارند بین زنانی که با آنها رابطه جنسی دارند و زنانی که مورد احترام و ازدواج هستند تمایز قائل شوند. وقتی زنی را دوست دارند در برقراری رابطه جنسی پرشور با او مشکل دارند.

عدم توانایی فراتر رفتن از نقش جنسی سنتی

نقش جنسی سنتی مردانه، مردان را به سمت فعال و تعیین کننده در زندگی جنسی خود و همچنین در روابط عمومی خود با همسران سوق می دهد.

همچنین نشان می دهد که مرد همیشه می تواند رابطه جنسی داشته باشد و نباید زن را طرد کند. از آنجا که واقعیت اینطور نیست، بسیاری از مردان خود را مجبور می‌کنند تا نقش سنتی مردانه را بازی کنند و مشکلاتی را که به وجود می‌آیند به عنوان «شکست» درک می‌کنند.

ترس از شکست که به سرعت در حال رشد است می تواند باعث مشکلات جنسی و اضطراب عملکرد می شود. هدف در آمیزش جنسی رسیدن به چیزی نیست، بلکه رسیدن به یک زندگی جنسی رضایت بخش با شریک جنسی است.

 تصویر بدنی منفی و اعتماد به نفس پایین

هنگامی که اختلال عملکرد جنسی و مشکل جنسی فرد مشخص شد، تأثیر آن بر ادراک فرد از خود می تواند منجر به ادامه یا بدتر شدن مشکل جنسی شود. احساس مردانگی مرد می تواند با اختلال نعوظ از بین برود و اضطراب ناشی از چنین احساساتی می تواند به ادامه مشکلات نعوظ کمک کند.

انفعال،کمروییی

برخی از موارد انزال زودرس مشکل از  انفعال و کمرویی فرد است آنها اغلب خشم و عصبانیت خود را به روش های منفعلانه ابراز می کنند. این افراد که در رد هر چیزی و نه گفتن مشکل دارند، در عوض کاری را انجام می دهند که به نظر می رسد قبول دارند به گونه ای که طرف مقابل را ناامید می کند.

این افراد معمولاً زنانی با ویژگی های غالب و گاه مردانه را به عنوان همسر انتخاب می کنند. از یک طرف به هر چیزی که می گویند بله می گویند و به نظر می رسد تسلیم می شوند، از طرف دیگر مقاومت منفعلانه نشان می دهند. انزال زودرس نیز نوعی از این مقاومت منفعلانه و ناامید کننده طرف مقابل است.

 اعتقادات استوار دینی و اخلاقی

در مردان دارای مشکلات جنسی، باورهای مذهبی و دیدگاه های سخت اخلاقی تأثیر چندانی بر میل جنسی نمی گذارد، زیرا حتی در سخت ترین باورهای دینی و اخلاقی، میل و لذت جنسی مرد به عنوان یک وضعیت عادی و مورد انتظار برآورده می شود.

با این حال، اعتقادات مذهبی سخت ممکن است با جلوگیری از تمایلات مختلف لذت جنسی باعث ایجاد مشکلات برانگیختگی و ارگاسم شود. در بسیاری از موارد که مشکلات برانگیختگی و ارگاسم ادامه دارد، انزال زودرس و اختلال میل جنسی ممکن است در طول زمان ایجاد شود.

 مشکلات در رابطه با مادر

عشق ناخودآگاه به مادر می تواند منجر به مشکلات مختلفی در رابطه با شریک جنسی فرد شود. در ساده ترین و رایج ترین نوع خود، اختلال نعوظ مبتنی بر ادامه وابستگی جنسی ناخودآگاه به مادر است.

مشکلات در رابطه با پدر

در پسرانی که پدران سختگیر و تنبیه کننده دارند، لذت جنسی ممکن است به ترس ناخودآگاه از تنبیه شدن توسط پدر منجر شود.

مسائل شخصیتی

مردانی که در دوران شیرخوارگی نمی توانستند رابطه عاطفی و فیزیکی نزدیکی با مادر خود داشته باشند، ممکن است تمایل کمتری به صمیمیت جنسی و آمیزش با زن داشته باشند. اگرچه این افراد می توانند به تنهایی در فعالیت های جنسی شرکت کنند، اما ممکن است تمایلی به رابطه جنسی با شریک زندگی خود نداشته باشند.

مردان وابسته که به مادران خود علاقه دارند ممکن است تمایلی به رابطه جنسی با همسر یا معشوق خود نداشته باشند، اگرچه می توانند صمیمیت عاطفی و فیزیکی غیرجنسی برقرار کنند و از آن لذت ببرند.

این مردان که به مادر و همسر خود وابسته هستند و بیش از حد به مادر و همسر خود علاقه دارند، به دنبال حمایت و محبت در رابطه هستند و از صمیمیت جنسی مورد نیاز در بزرگسالی اجتناب می کنند.

 مشکلات هویت جنسی و جهت گیری

یکی از مواردی که مشکلات جنسی را تشدید می کند مشکل هویت جنسی است افرادی که تمایلات جنسی مشخصی دارند با دانستن این موضوع باز با پنهان کاری تمایلات خود اقدام به ازدواج می کنند.

مردی که با تمایل به استتار در برابر محیط یا پنهان شدن از اعضای خانواده این نوع زندگی را انتخاب می کند، می تواند در سنین پایین با کمک محرک های فیزیکی یا خیال پردازی با زن رابطه جنسی برقرار کند.

با این حال، او پس از مدتی با ازدواج یا زمانی که رابطه اش طولانی است، میل جنسی خود را از دست می دهد. گاهی اوقات آنها می توانند در موقعیت هایی با همسر خود باشند که تا حدی خواسته های همجنس گرایی آنها را برآورده می کند، در حالی که ممکن است در موقعیت هایی که تمایلات همجنسگرایانه آنها را تحریک نمی کند، بی میلی نشان دهند.

اطلاعات جنسی ناکافی، نادرست

اطلاعات جنسی به دست آمده از نسل های قبلی و همسالان اغلب ناقص، ناکافی و اغلب حتی نادرست است. در بسیاری از موارد، اطلاعات جنسی از جوک های بدی که در نوجوانی شنیده می شد یا از کودکان دیگری که قبلاً آموزش جنسی کافی نداشتند به دست می آمد. اطلاعات جنسی ناقص و ناکافی، باور افسانه های جنسی و باورهای نادرست را آسان تر می کند.

برای اطلاع بیشتر در مورد انزال زودرس و تشخیص و درمان آن کلیک کنید.

آسیب های جنسی

شایع ترین اختلالات جنسی در مردانی که در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارند، اختلال نعوظ و اختلال میل است.

فوبیا و اجتناب های جنسی

زنان، مردان نیز ممکن است از برخی جنبه های آمیزش جنسی ناراحت باشند. برخی از مردان ممکن است از موهای شریک زندگی خود، بوی اندام تناسلی خود ناراحت باشند، یا اگر بیماری دارند، ممکن است برای اجتناب از آنها از صمیمیت جنسی اجتناب کنند.

ماندن در مراحل اولیه رشد روانی-جنسی

رشد میل جنسی در دوران کودکی مراحل بسیاری را طی می کند تا اینکه به مرحله بلوغ جنسی می رسد که تحت سلطه اندام تناسلی است. درهم تنیدگی شدید در یکی از این مراحل باعث ایجاد رضایت از طریق اعمال جنسی بدون آمیزش می شود یا می تواند منجر به بیزاری از رابطه جنسی، مشکلات برانگیختگی و ارگاسم شود.

 پارافیلیای نقابدار (انحرافات جنسی)

تمایلات جنسی هیچ مردی با میل جنسی دیگری یکی نیست. با این حال، امروزه که تجربیات جنسی دیگران به روش های مختلف مانند فیلم و کتاب آموخته می شود، تجربیات جنسی افراد نیز بیش از پیش شبیه به یکدیگر شده است.

برخی از افراد میانگین آنچه را که می بینند و می شنوند حتی اگر تمایلات جنسی آنها متفاوت باشد را عادی می پذیرند و خود را مجبور می کنند تا با آن مطابقت کنند. در حالی که نمایشگاه گرایی، فضول گرایی، فتیشیسم، سادیسم جنسی، مازوخیسم جنسی و … که از انحرافات جنسی محسوب می شوند.

بسیاری از مردم چنین تمایلاتی دارند. اجتناب از تمایلات خصوصی خود و روی آوردن به چیزی که فکر می کنند طبیعی است، لذت جنسی را کاهش می دهد. تجارب جنسی مکرر و ناراضی کننده از این طریق نیز می تواند پس از مدتی میل جنسی را کاهش دهد.

برخی از مردانی که به جای داشتن رابطه جنسی با همسرشان خودارضایی می کنند یا تماشای پورنوگرافی را ترجیح می دهند، کسانی هستند که نمی توانند تمایلات جنسی خصوصی خود را به همسرشان بیان کنند، در عوض سعی می کنند این خواسته ها را از طریق خیال پردازی یا تماشای فیلم ارضا کنند.

از آنجایی که برخی از مردان خواسته های خود را منحرف می دانند، نمی خواهند خواسته های خود را با آن در میان بگذارند و سعی می کنند از طریق خودارضایی، تماشای فیلم یا روابط شراکتی خواسته های خود را برآورده کنند.

با این حال، در برخی افراد، میل جنسی به یک جزء آمیزش جنسی متصل است و اجازه رابطه جنسی با شریک جنسی را نمی دهد. از آنجایی که فرد این امیال را سرکوب می کند، تمایلی به برقراری رابطه جنسی نه به صورت پارافیلیک و نه به شکل دیگری ندارد.

اگر چنین تمایلاتی به اندازه کافی قوی نباشد که اجازه آمیزش جنسی را بدهد، رویکردهای درمانی که فرد را قادر می سازد به خواسته های جنسی خود پی ببرد و آنها را در زندگی جنسی خود وارد کند، مفید خواهد بود.

 تعارضات زناشویی

زنان و مردان ممکن است به تعارضات زناشویی و مشکلات رابطه با بی میلی جنسی پاسخ دهند. به ویژه، احساس خشم و رنجش میل به تقسیم لذت با همسر را کاهش می دهد.

گاهی اوقات، مشکلات زناشویی میل جنسی را نیز مختل می کند، زیرا منجر به افسردگی یا اختلالات اضطرابی می شود.

اگر ناسازگاری، عصبانیت و رنجش قابل توجهی بین همسران وجود داشته باشد و این مشکلات برطرف نشود، ممکن است در هر دو یا هر یک از زوجین اختلال جنسی ایجاد شود و یا منجر به تداوم اختلال در عملکرد ناشی از دلیل دیگری شود.

برای بسیاری از زوج ها، تمایلات جنسی و عشق و هماهنگی کلی دست به دست هم می دهند و مشکل هر یک از آنها در بقیه منعکس می شود. اگر یکی از طرفین علاقه خود را از دست داده یا از طرف دیگر توهین شده باشد، یک رابطه جنسی رضایت بخش اغلب ناپایدار است.

از دست دادن علاقه به همسر

از دست دادن جذابیت بین شرکا اغلب در عملکرد جنسی منعکس می شود. این تغییر ممکن است خود به خود رخ دهد یا ممکن است با افزایش سن یا تغییرات فیزیکی (چاقی، جراحی ناتوان کننده، بهداشت ضعیف) رخ دهد.

در مراحل بعدی رابطه، مردان ممکن است شروع به دیدن همسران خود به عنوان مادر کنند یا به دلیل اینکه ظاهر فیزیکی آنها تغییر کرده است و آن را مانند قبل محرک نمی دانند، میل جنسی آنها به همسرشان کاهش می یابد.

به خصوص بعد از بچه دار شدن، یعنی بعد از اینکه همسرانشان دیگر زن جوان نیستند و نقش مادری را بر عهده می گیرند، مردانی که میل جنسی شان نسبت به همسرشان کم می شود، گاهی مانند یک پسر جوان زندگی می کنند. علاقه جنسی آنها به همسرانشان، که اکنون آنها را به عنوان چهره های “مادر” می بینند، کاهش می یابد.

مسائل نزدیکی

در افراد مبتلا به آسیب شناسی شخصیت اسکیزوئید شدید، خودشیفته و وسواسی، حتی اگر در ابتدای رابطه بی میلی جنسی وجود نداشته باشد، زمانی که صمیمیت و تعهد شروع به رشد می کند، کاهش میل جنسی ممکن است به عنوان انعکاسی از تمایل آنها به دور ماندن رخ دهد.

از رابطه مشکلات صمیمیت می تواند باعث اختلالات میل شود و همچنین مشکلات ارگاسم و دیر انزالی در مردان از مهم ترین دلایل آن است.

 عدم تجربه جنسی شریک زندگی

مردان تحت تأثیر فرهنگ تمایل دارند زنانی را که تجربه جنسی ندارند به عنوان همسر انتخاب کنند. این بی تجربگی می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند، از ندانستن نحوه رفتار در هنگام صمیمیت جنسی تا عدم پاسخگویی. از یک طرف، مردان زنان بی تجربه را انتخاب می کنند، اما از سوی دیگر، می خواهند ببینند که شریک زندگی آنها تحت تأثیر قرار می گیرد، به خصوص اینکه ببینند فعالیت جنسی آنها خوب است.

از آنجایی که اعتماد به نفس او در مردانگی با لذت جنسی که می تواند به شریک زندگی خود بدهد، افزایش یا کاهش می یابد، زنی که پاسخ نمی دهد و در رابطه جنسی شرکت نمی کند، ممکن است رضایت همسرش را کاهش دهد. به هر دلیلی، نارضایتی طولانی مدت در نهایت می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

 همسر منفعل و وابسته

بخش قابل توجهی از زنان در طول آمیزش جنسی منفعل و غیرفعال می مانند یا در عشق ورزی مشارکت بسیار کمی دارند. اگرچه تعداد قابل توجهی از مردان ممکن است از فعالیت جنسی بیش از حد شریک خود ناراحت باشند، اما همچنان می خواهند ببینند که می توانند شریک زندگی خود را تحت تأثیر قرار دهند، تحریک کنند و راضی کنند.

عدم پاسخگویی همسر می تواند مانع تحریک و میل مرد شود و باعث مشکلات نعوظ، انزال زودرس و بی میلی شود.

 اختلال عملکرد جنسی در شریک زندگی

ناتوانی زن در ارگاسم یا عدم تمایل به آمیزش می تواند باعث انزال زودرس مرد یا اختلال نعوظ شود. در یک سوم زوج هایی که درمان جنسی را می پذیرند، اختلال عملکرد جنسی در هر دو طرف رخ می دهد.

گاهی اوقات، زنان مبتلا به واژینیسموس به دلیل نگرانی از اینکه همسرشان قادر به برقراری رابطه جنسی نیستند، دچار اختلال نعوظ می شوند. در این موارد از آنجایی که مشکل در زن مورد توجه قرار نمی گیرد، فقط برای درمان مرد تلاش می شود و چون زن درمان نمی شود، نمی تواند موفق باشد.

ترس از دست دادن کنترل بر احساسات و رفتارها

یکی از مهم ترین علل مشکلات انزال در مردان است. شخصیت های وسواسی ممکن است به دلیل اضطراب از دست دادن کنترل بر احساسات خود و تلاش برای کنترل کردن، در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشند. در شخصیت های خودشیفته، ترس از دست دادن «عزت» ناشی از کنترل نشدن، به ویژه در حضور فرد دیگر، می تواند از ارگاسم در حضور همسر جلوگیری کند.

ترس از استقلال

به خصوص در مواردی از انزال زودرس، نگرانی آنها برای جلب رضایت همسرشان به حدی برجسته می شود که نمی توانند برای لذت و خواسته های خود کاری انجام دهند یا مطالبه کنند. با نگرانی از ناتوانی در جلب رضایت همسر، آنها می توانند به سمت احساس شکست و بی کفایتی کشیده شوند و به تدریج در سخت شدن با مشکل مواجه شوند.

 عدم تمایل به بچه دار شدن

اگرچه ممکن است نادر به نظر برسد، به ویژه مردان وابسته و بی میل ممکن است برای اجتناب از تعهدات فرزندآوری از رابطه جنسی اجتناب کنند.

 اختلالات روانی

بسیاری از اختلالات روانپزشکی، به ویژه افسردگی، میل جنسی را کاهش داده یا به طور موقت از بین می برد. سایر اختلالات روانپزشکی که ممکن است بر میل جنسی تأثیر منفی بگذارد عبارتند از: اختلال اضطراب فراگیر، اختلال وسواس فکری-اجباری، به ویژه مربوط به جنسی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال هراس، اختلالات روان پریشی مانند اسکیزوفرنی، به ویژه در دوره های اضطراب شدید.

اگر کاهش میل جنسی به دلیل یک بیماری روانپزشکی یا داروهایی باشد که در درمان آن استفاده می شود، ابتدا باید بیماری را با دارویی درمان کرد که تأثیری بر میل جنسی نداشته باشد. اگر بی میلی جنسی ادامه یابد، حتی اگر اختلال روانپزشکی بهبود یابد، ممکن است نیاز به درمان جنسی یا رویکردهای ویژه برای مشکل باشد.

گاهی اوقات، برعکس، اختلالات اضطرابی و افسردگی ممکن است به دلیل اختلال عملکرد جنسی ایجاد شود. و این اختلال باعث استرس و افسردگی می شود.

رویدادهایی که باعث می شوند، مانند مرگ ، مشکلات اقتصادی، بیماری یکی از بستگان یا مشکلات تهدید کننده زندگی می توانند میل جنسی را کاهش دهند. در این مورد، نگرش های حمایتی که به مشکلات فرد کمک می کند، ممکن است مؤثر واقع شود. برای افزایش میل جنسی زنان و مردان قرص ها و مکمل هایی وجود دارد که با مراجعه به داروخانه آنلاین سینا به صورت محرمانه خرید کنید.

 نگرانی در مورد سن یا جذابیت

مردان کمتر نگران از دست دادن جذابیت جنسی خود هستند. با این حال، برخی از مردان ممکن است بی میلی و اجتناب از رابطه جنسی را تجربه کنند تا با افزایش سن با کاهش عملکرد خود مواجه نشوند.

غرور مرد میانسال که به دلیل نیاز به تحریک بیشتر برای نعوظ و انزال صدمه می‌بیند، میل جنسی را کاهش می‌دهد، که می‌تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

از سوی دیگر، بیماری های مفصلی، بیماری های قلبی عروقی، سرطان و سایر بیماری های جدی می توانند عملکرد جنسی را مختل کنند. اختلالات روانپزشکی مانند افسردگی، اضطراب و زوال عقل (زوال عقل) ممکن است بیشتر دیده شوند و داروهای مورد استفاده برای درمان آنها ممکن است عملکرد جنسی را مختل کند. افسانه های جنسی و باورهای غلط در مورد پیری نیز می تواند عملکرد جنسی را مختل کند.

 پرخاشگری خشم نسبت به جنسیت زنان

یکی از مشکلات جنسی مردان مبتلا به انزال زودرس در نحوه شاد کردن یا ناامید کردن زن دچار تعارضاتی هستند. از یک طرف به همسرشان وابسته هستند، از طرف دیگر نسبت به همسرشان عصبانی هستند. آنها نمی خواهند با انزال ناخودآگاه هنگام عشق ورزی به زن لذت ببخشند.

 انتظارات غیر واقعی

مردان چیزهای غیر واقعی زیادی از یکدیگر و از مطالب مستهجن یاد می گیرند. ناهماهنگی بین آنچه او فکر می کند درست است و آنچه او معتقد است درست است می تواند منجر به احساس بی کفایتی و اضطراب عملکرد شود و در نتیجه از نعوظ جلوگیری کند.

 اضطراب عملکرد

این بیماران به دلیل نگرانی های مربوط به عملکرد، در رها کردن تجربه جنسی مشکل دارند. آنها افرادی هستند که در بسیاری از زمینه ها بیش از حد از خود انتقاد می کنند و رفتار خود را از نظر عملکرد قضاوت می کنند.

از سوی دیگر، اضطراب عملکرد یکی از مهمترین عوامل در تداوم اختلالات جنسی است. مردی که چند بار اختلال نعوظ داشته است، اکنون شروع به فکر می کند که آیا هر بار که رابطه جنسی داشته باشد، نعوظ خواهد داشت یا خیر، و این اضطراب بیشتر نعوظ را مختل می کند یا مستقیماً آن را مهار می کند. به همین ترتیب، در مردان مبتلا به انزال زودرس، “آیا دوباره زود انزال خواهم کرد؟” اضطراب انزال را تسریع می کند.

بارداری و زایمان

در مردی با مشکلات ادیپی حل‌نشده، باردار شدن یا زایمان شریک زندگی می‌تواند سمبل مادر را در همسر ایجاد کند یا افزایش دهد و درگیری حاصل می‌تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

 فریب خوردن یا شک در وفاداری همسر

این می تواند با فعال کردن فریب، عصبانیت، رنجش و همچنین نگرانی های مربوط به نارسایی، باعث اختلال نعوظ شود. گاهی اوقات، حتی اگر واقعی نیست، فکر کنید که همسرتان به دیگران علاقه مند است یا رابطه برقرار می کند، می تواند باعث احساس بی کفایتی، عصبانیت یا عدم تمایل به تقسیم لذت جنسی شود که می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

بیزاری از اندام تناسلی

اگرچه در زنان شایع تر است، اما برخی از مردان ممکن است از اندام تناسلی خود یا شریک جنسی خود احساس انزجار کنند. برخی از مردان از ترشحات بدن همسرشان یا بوی آنها ناراحت هستند.

واکنش به بیماری های بدن (ارگانیک)

واکنش‌های روان‌شناختی به بسیاری از بیماری‌ها یا شرایط ناشی از بیماری‌ها یا روش‌های درمانی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد جنسی شود. اینها شامل سرطان ها، بیماری های دستگاه تناسلی و دستگاه ادراری، جراحی ها و سایر بیماری های جدی است.

سرطان؛ ترس از دست دادن عملکرد، درماندگی، ناامیدی، احساس گناه، ترس از مرگ، اضطراب درد و اعتیاد را برمی انگیزد. اعتقادات در مورد ایدز باعث احساس گناه و اجتناب از زندگی جنسی در افراد HIV مثبت می شود. در بحران های تهدید کننده زندگی، تمام انرژی ذهنی و همچنین انرژی جنسی در اختیار انرژی حیاتی قرار می گیرد.

ارتباط ضعیف بین همسران

بسیاری از زوج هایی که دچار اختلال عملکرد جنسی می شوند، نمی توانند در مورد روابط جنسی خود صحبت کنند. بنابراین، شرکا نمی توانند نیازها و نگرانی های جنسی خود را بیان کنند و هر یک سعی می کند افکار و احساسات دیگری را حدس بزند. چنین پیش بینی هایی می تواند منجر به سوء تفاهم های جدی و تشدید مشکلات جنسی شود.

احساس گناه

احساس گناه ناشی از دلایل مختلف می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد. ممکن است در مورد خواسته های اعضای خانواده احساس گناه وجود داشته باشد یا به دلیل رابطه پنهانی با شخص دیگری، علاقه به شخص دیگری یا به دلیل سهل انگاری نسبت به همسر باشد. بنابراین ممکن است تجربه لذت شهوانی غیرممکن باشد. همچنین ممکن است به دلیل تأثیرات درک شده اختلال عملکرد جنسی بر شریک جنسی احساس گناه شود.

پیشبازی محدود

مقاربت سریع در مردانی که نگران ناتوانی در حفظ نعوظ یا انزال زودرس هستند رایج است. اما ترسی که در پس رابطه سریع و عجولانه نهفته است همچنان ادامه دارد و این ممکن است به یک ضرورت تبدیل شود.

بی تجربگی

مهمترین دلیل مشکلات جنسی در مورد انزال زودرس این است که کنترل انزال یاد نگرفته است. مردان نمی دانند چگونه انزال را در ابتدای زندگی جنسی خود کنترل کنند. علاوه بر این، عواملی مانند هیجان و عجله بیش از حد، و همچنین عجله، اضطراب گرفتار شدن، و محیط های نامناسب  یادگیری کنترل انزال را دشوار می کند.

با افزایش و آرام شدن تجربه جنسی فرد، می تواند کنترل انزال را یاد بگیرد، اما هر مردی با افزایش تجربه جنسی نمی تواند کنترل انزال را یاد بگیرد و این افراد در آینده دچار مشکلات زود انزالی خواهند شد.

در برخی از افراد که این نگرانی را دارند که نمی توانند همسر خود را در راضی کنند، این نگرش که دائماً رضایت زن را دنبال می کنند و واکنش های او را زیر نظر دارند مشاهده می شود. در هنگام آمیزش جنسی، منع انزال به دلیل مشغله بیش از حد به رضایت همسر، ممکن است از لذت و ارگاسم جلوگیری کند.

دسته بندی مطالب زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت به بالا
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت